سایت جامع خودرو در ایران


» آمار فرآوری خودروهای شاسی‌بلند در ایران سال 1395 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


سام کاویانی: همان‌گونه که بازار بلندقامتان وارداتی سخت داغ و پرشور است و سانتافه نامی از hyundai هم صدرنشین دم بازار در سال ۹۵ شد؛ سازندگان درونی هم پای به پای وارداتی‌ها شبانه‌روز مشغول به کارند و خیل انبوهی از هم‌وطنان مشتاق را به گونه ها شگرد و تدابیر مفتون و شیدا خود نموده‌اند. منظور از تولیدات تو یا درون هم در اینجا اشاره به دم دسته از بلندقامتانی دارد که اساساً آسیایی هستند و در این دیار تنها مونتاژ می‌شوند. بخش بزرگ آنها از خطه پهناور چین می‌آیند و اندکی هم از ژاپن.

JAC S5
رویهمرفته، در یازده ماهه نخست سال ۱۳۹۵ خورشیدی، شمار ۵۴,۳۴۱ دستگاه خودروی شاسی‌بلند در کشورمان فرآوری شد که نسبت به سال پیش از دم از رشد ۴۹٫۹ درصدی برخوردار بود. همچنان جک S5 با فرآوری ۱۸,۷۴۵ دستگاه در صدر این جدول ایستاده است و پس از دم chery تیگو ۵ جای گرفته است. خودرویی که بیشترین رشد سالانه فرآوری را در میان همگی بلندقامتان درونی از دم خود نمود و شمار تولیدات دم بیش از ۷ برابر در قیاس با سال ۹۴ رشد داشت. کمترین رشد و کمترین فرآوری هم در میان درونی‌ها از دم landmark بود که تنها یک دستگاه از دم در سال ۹۵ فرآوری شد!


در جدول زیر ارقام فرآوری خودروهای بلندقامت ساخت تو یا درون درج شده است. با این روشنگری که چون برخی از این خودروها به تازگی، در میانه ها و یا ماه‌های پایانی سال ۹۵ وارد خط فرآوری شدند و کمتر از یک سال هم است که در چرخه فرآوری هستند، ارقام رشد سالانه آنها در جدول منظور نگردیده است.

رتبه فرآوری نام خودرو میزان فرآوری درصد رشد سالانه
۱ جک S5 ۱۸,۷۴۵ +۳۹٫۸
۲ chery تیگو ۵ ۱۳,۸۳۶ +۶۷۹٫۵
۳ lifan X50 ۵,۱۵۷ +۲۷
۴ ام‌وی‌ام X33 ۴۷۲۴ -۲۷
۵ changan CS35 ۳۶۷۹
۶ haima S7 ۳۰۰۴ +۴۰۴
۷ lifan X60 ۲۲۳۷ -۷۱,۹
۸ suzuki گرند ویتارا ۲۲۲۳ +۹۳٫۸
۹ ام‌وی‌ام X22 ۵۸۷
۱۰ great wall M4 ۹۳ -۴۰٫۸
۱۱ BYD S6 ۵۵
۱۲ landmark ۱ -۹۹٫۸لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام