سایت جامع خودرو در ایران


» دانلود رایگان ساختاره یک گرندپری اتریش 2017 : پیروزی والتری بوتاس در اشپیلبرگ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶


وبسایت وننو – والتری بوتاس فنلاندی توانست پیروزِ مرحله ی نهم از مسابقات ساختاره یک در اتریش شود و دومین پیروزی خود را در فصل ۲۰۱۷ رقم بزند.

والتری بوتاس

  • Motor Racing - Formula One World Championship - Austrian Grand Prix - Race Day - Spielberg, Austria
  • Großer Preis von Österreich 2017, Sonntag - Wolfgang Wilhelm

دیروز در چشم وهمچشمی تعیین خط، رانندگان مرسدس و ferrari بسیار نزدیک به هم کنش کردند ولی در پایان این بوتاس از مرسدس بود که توانست خطِ ۱ را از هنگام خود کند. سباستین فتل دوم شد و لوئیس همیلتون هم خط سوم را به نام خود ثبت کرد، ولی به انگیزه جا جعبه دنده، ۵ رده تاوان شد و پیکار را از خط ۸اُم آغاز نمود.

پیکار آغاز شد و بوتاس استارتی شگفت انگیز داشت، فتل استارت خوبی نداشت و ریکیاردو تلاش کرد تا از او عبور کند ولی فتل این رخست را به او نداد. مکس ورشتپن آغاز ضعیفی داشت و عقب افتاد. در همان پیچ نخست دنیل کویات از تیم تورو روسو به پشت خودروی فرناندو آلونسو زد و درنتیجه او نیز به ورشتپن برخورد نمود; هردو راننده از پیکار کنار رفتند.  همچنین رومن گروژان از تیم هاس آغاز بی نظیری داشت و توانست به جایگاه چهارم برسد.

دیری نپایید که کیمی رایکونن از او عبور نمود. کویات هم به انگیزه عدم مهار خودرویش، عامل برخورد شناخته شد و تاوان شد که برای اعمال هنگام به پیت لین رفت. در پیوسته بوتاس شروعی پرقدرت داشت و توانست از فتل جدا شود. همیلتون هم تهاجمی کنش کرد و به رده ی پنجم رسید. همیلتون و رایکونن به شدت با هم به مبارزه پرداختند. این مبارزه بسیار به درازا انجامید، همیلتون که با دشوار بیش فرمانی روبرو بود و تایرهای سوپرسافت داشت، نمی توانست از رایکونن عبور کند و در حال از دست دادن لاستیک هایش بود به پیت استاپ رفت و با انجام پیت استاپی تند، تایرهایش را به الترا سافت تغییر داد و به همان رتبه پنجم بازگشت. در همین حین کوین مگنوسن از هاس هم موتورش را از دست داد و از پیکار بیرون شد.

در پاسخ به پیت استاپ همیلتون، دنیل ریکیاردو که در رتبه ی سوم پیمان داشت به پیت استاپ رفت. فتل هم با دستور تیم، تایرهایش را جا نمود. بدلیل کوتاه بودن پیست، خودروهای انتهایی زودهنگام لپ شدند. گویا کارلوس ساینز دچار دشوار شد و تیم از او خواست تا به گاراژ تورور روسو بیاید. بدین سان، هردو راننده ی تیم تورو روسو از دور چشم وهمچشمی کنار رفتند.

دورهای پایانی با چشم وهمچشمی جالبی همراه بود رایکونن که برای مدتی پیشتاز شده بود، با عبور بوتاس که به تازگی تایرهایش را عوض کرده بود، خود را در رده ی دوم می دید به پیت استاپ رفت. چشم وهمچشمی میان همیلتون و ریکیاردو دیدنی شده بود. همیلتون کوشش داشت به او نزدیک شود ولی با دستور تیم به ریکیاردو، او سرعت خود را بیشتر کرد. سباستین فتل هم در موقعیت  نزدیک شدن به بوتاس پیمان داشت. همیلتون که از خورده شدن لاستیک هایش به انگیزه عدم بالانس دانفورس میان جلو و عقب خودرو، رنج میبرد نتوانست از ریکیاردو گذر کند. سباستین فتل هم در دور سرانجام به فاصله ای کمتر از ۱ ثانیه با بوتاس رسید ولی نتوانست از او پیشی بگیرد.

در پایان این بوتاس بود که از پرچم شطرنجی عبور کرد و به سکوی نخست رسید. فتل هم پشت سر او دوم شد و با کسب این جایگاه، کشمکش خود با همیلتون را در جدول کلی به ۲۰ امتیاز رساند. ریکیاردو هم مقام سوم را کسب کرد تا برای چندمین بار منوالی به سکو برسد. همیلتون چهارم شد و کیمی رایکونن هم به مقامی بهتر از پنجمی دست نیافت. بهترین راننده امروز هم به گزینش مردم، والتری بوتاس بود.

دلچسب اینکه او سال پیش با تیم ویلیامز در همین پیست لپ شد، ولی این فصل پول پوزیشن و مقام نخست را بدست آورد که از این جستار می توان علاوه بر شایستگی بوتاس، به نیرو مرسدس هم پی برد.

دانلود رایگان فیلم پیکار گرندپری اتریش ۲۰۱۷ با سه کیفیت گوناگونلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب