سایت جامع خودرو در ایران


» شناسایی پیشرفته ترین خودران audi در جهان ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش اخبارخودرو به نقل از عصرایران، خودروی بدون راننده audi A8 نشان از تلاش این شرکت برای کسب جایگاه برتر در IT خودران‌ها به ویژه در برابر رقبایی مانند مرسدس و بی‌ام‌و دارد.

audi در روزهای پیش، پیشرفته‌ترین خودران خود را برای حضور در جاده‌ها شناسایی کرده که به صاحبان خودرو پروانه می‌دهد برای مدت طولانی چشم از جاده برداشته و به جنبش پیوسته دهند.

شناسایی پیشرفته ترین خودران audi در جهان

شناسایی پیشرفته ترین خودران audi در جهان

این زیر شاخه برند volkswagen‌واگن به تازگی از سدان A8 خود به سرنویس شاهکار و محصولی برجسته رونمایی کرده و تلاش دارد با این خودرو به سرنویس یک پیشرو در IT خودران به چشم وهمچشمی با دو رقیب دیرینه مرسدس و بی‌ام‌و بپردازد.
گیرا‌ترین ویژگی این خودرو که به کاربران پروانه می‌دهد روی صندلی‌های عقب نشسته و در سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت یا شدامد سنگین به تماشای تلویزیون یا کار با اینترنت بپردازند، سخت بحث برانگیز است.

صنعت ماشین به سختی بر این رویکرد تکیه می‌کند که خودران‌ها با کاهش تصادفات جان انسان‌های بیشتری را رهایی می‌دهند.

برخی از خودروسازان مانند audi، nissan و مرسدس پروا زیادی به سامانه‌هایی نشان می‌دهند که خودمختاری وسیله نقلیه را افزایش داده و در مواقع اضطراری با ارسال هشدارهای لازم مهار را به راننده بازمی‌گردانند.

ولی رقبایی مانند جگوار، لندروور و ford این رویکرد را نا‌امن می‌‌پندارند و کالبدشناسی می‌کنند که IT خودران‌ها تنها با حضور ناظر انسانی در همگی شرایط امن خواهد بود.
audi در این باره می‌افزاید، این روند وابسته به قوانینی است که به زودی تصویب شده و رانندگان را ناچار می کند تا دست از فرمان بردارند.

مقامات این شرکت در این باره اعلام کرده‌اند که رانندگان از این پس نیازی به وارسی همیشگی روی جنبش خودروها ندارند. رانندگان می‌توانند به طور زودگذر دست از فرمان برداشته و به کار و جنبش‌هایی مانند تماشای تلویزیون یا کار با صفحه نمایشگری بپردازند که خودرو امکانات دم را برایشان فراهم می‌کند.

دست لوکس گروه صنعتی volkswagen‌واگن درباره فرآورده تازه‌اش اظهار کرده که A8 های جدید در سال آینده ارائه خواهند شد و نخستین فرآورده تولیدی ویژه در رده خودران‌ها محسوب می‌شوند.

سامانه نرم‌افزاری AI که با فشار یک دکمه در خودرو پرکار می‌شود، برای جنبش بسیار آرام در شدامد با سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت طراحی شده است.
در مواقع اضطراری یا بروز رویدادهای ویژه مهار دستی خودرو سریعا به راننده باز خواهد گشت.

سطح خودرانی در audi در پیمانه صفر تا ۵ اندازه‌گیری می‌شود. در پیمانه صفر هیچ عملکرد اتوماتیکی هستی ندارد و در پیمانه ۵ تمام عملکردهای خودرو روی هر سطح جغرافیایی بر دوش ماشین است. از طرفی امکان حذف فیزیکی فرمان و ماشین ۹۸‌ها در سطح ۵ هستی دارد.

audi اظهار کرده سدان A8 نخستین خودروی تولیدی است که خودرانی سطح سه را به خوبی روی جاده‌ها و خیابان‌ها اجرائی خواهد کرد.

سخنگوی شرکت دایلمر در این باره گفت: audi در به کارگیری سخت‌افزارهای سطح سه خودرانی منحصربه‌فرد نیست. ولی وی تصریح می‌کند تفاوت زیادی میان قابلیت‌ها و داشتن مجوزها هستی دارد.

به گفته وی سطح سه خودرانی پروانه رانندگی در خیابان‌ها را ندارد. وی افزود: از نظر فنی شما توانا به به کارگیری این سطح در خیابان‌ها هستید، ولی باید بدنه قانون را متقاعد کنید که مشتریان خواهان برپایی تفاوت در این سطح از رانندگی خود هستند.

audi در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد: چارچوب‌های قانونی باید در بازارهای متفاوت بررسی شده و باره ارزیابی پیمان گیرند تا بتوان برای این دشوار مشتریان راهکار متفاوت و سازنده‌ای پیدا کرد.

این خودران توان خود را از رادارها، دوربین و حسگرهای آلترا سونیک می‌گیرد و به گفته audi نخستین خودرانی است که از اسکنرهای لیزری بهره می‌برد. این خودرو همچنین می‌تواند نشانه ها ترافیکی را خوانده و در مواقع خطر اطلاعات بیشتر را از هوش گروهی ناوگان audi به دست آورد.

دایلمر، رقیب آلمانی audi به سرنویس کمپانی پدر مرسدس، در همکاری با شرکت بوش به سرنویس یکی از بزرگترین شرکت‌های تامین تکه، روی فرآوری تاکسی‌های روباتیک کار می‌کند تا آنها را از آغاز سال ۲۰۲۰ روانه بازار کند. در همین حال بی‌ام‌و نیز در همکاری شرکای تکنولوژیکش در حال گسترش یک خودران کامل تا سال ۲۰۲۱ است. و به نظر می‌رسد با همه تلاش‌های چهره گرفته خودران‌ها در حال پیدا کردن جایگاهی مطمئن برای مانورهای خود هستند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام