سایت جامع خودرو در ایران


» نصب ردیاب در خودروها برای افزایش امنیت ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

نصب ردیاب در خودروها برای افزایش امنیت

دسته بندی : اخبار عادی ، خودرو ، ردیاب تاریخ : پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶


به گزارش اخبارخودرو به نقل از ایرنا، علیرضا ساوری روز پنجشنبه  با بیان اینکه نصب این ردیاب در خودروهایی که بیشترین دزدی را دارند اجرایی می شود، افزود: با پروا به فراوانی دزدی خودرو در کشور و اینکه سال گذشته میان ۸۰ تا ۸۵ هزار خودرو دزدی شده است و همچنین با پروا به اینکه ۹۵ درصد خودروهای سرقتی مربوط به مدل ۸۸ و پایین تر از هنگام بود که از ضریب ایمنی کمتری برخوردار بوده اند، این طرح اجرایی می شود.

نصب ردیاب در خودروها برای افزایش امنیت

نصب ردیاب در خودروها برای افزایش امنیت

وی اضافه کرد: گونه خودروهایی که عمدتا باره دزدی پیمان می گیرند به ترتیب دربرگیرنده pride، samand، peugeot، nissan و peykan است.

ساوری با بیان اینکه در نگاه نخست با هدفگذاری ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار خودرو در ۹ تا ۱۱ استان نسبت به نصب ردیاب خودرو اقدام می شود، گفت: نصب ردیاب در خودروهایی انجام می شود که بیشترین آسیب پذیری را در بحث دزدی دارند و آسیب پذیری آنها بسیار پایین است.
وی آشکارکردن امیدواری کرد با اجرای این طرح، گواه کاهش و مهار مهار دزدی خودرو بویژه در استان های با بیشترین فراوانی دزدی خودرو باشیم.

** سه شرکت پای کار نصب ردیاب خودرو

مدیرکل پیشگیری وضعی دستیار اجتماعی و پیشگیری از وقوع بزه نیرو قضاییه درباره شرکت های طرف پیمان داد اظهار کرد: با هفت شرکتی که در این گستره دارای تخصص لازم هستند وارد گفتگو شده ایم و پیمان است از این هفت شرکت، سه شرکت را در ۹ تا ۱۱ استان برای نصب ردیاب پشتیبانی معنوی داشته باشیم.

به گفته وی، هزینه نصب ردیاب ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان از سوی شرکت ها سرنویس شده است که با درنظر گرفتن یکسری شاخص ها و مذاکرات با سازندگان ردیاب ، بها از ۱۵۰ هزار تومان تا ۲۰۰ هزار تومان کاهش داده شد.

ساوری با اشاره به اینکه نصب ردیاب روی خودروها از پایان تیرماه انجام می‌شود، گفت: این ردیاب در ۲۰ نقطه خودرو نصب می شود و با پروا به اینکه در دزدی زمان مهم است، سارقان نمی توانند تمام این نقاط را از کار بیاندازند.
وی پیوسته داد: این دستگاه طوری طراحی شده که اگر دزد باطری خودرو را هم از کار بیاندازد، دستگاه ردیاب تا سه ساعت بدست باطری پشتیبان می تواند کار کند و به محض جابجایی خودرو ردیاب پیامکی را به راننده ارسال می کند و می تواند مکان خودرو را با ضریب خطای ۱۰متر نشان دهد.

** طراحی نرم افزاری آلارمی (زنگ هشدار) با هدف کاهش تصادفات

مدیر همه پیشگیری وضعی نیرو قضاییه همچنین از همکاری دیگر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع بزه نیرو قضاییه با ناجا تازه ها داد و گفت: نرم‌افزاری برای کاهش تصادفات طراحی شده است که با ارسال هشدار صوتی نقاط پیشامد‌خیز را به رانندگان آگاهی می ‌دهد.

وی افزود: این نرم افزار در سه مرحله آشکارسازی نقاط پرتصادف ، تلاش در اصلاح و مرمت این نقاط و ارتقای ایمنی این راه ها اجرا می شود که فعلا مرحله نخست انجام و ۱۵۸۵ نقطه پیشامد خیز در کشور شناسایی شده است.

ساوری اظهار کرد: با پروا به نقش ، بهره و ضریب وزنی نقاط پرتصادف در بروز تصادفات و زیان های جانی و مالی در این محورها ،در مرحله نخست تلاش بر آگاهی رسانی و آگاهی بخشی از چگونگی این محورها به رانندگان و عبوری های این مسیرهاست.

وی افزود: به همین منظور از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع بزه نیرو قضاییه با همکاری ناجا و به طور مشخص با محوریت شهربانی راهور ناجا و مسئولان ذیربط در وزارت راه وشهرسازی و کمیسیون ایمنی راه ها نشست ای برگزار و پیمان شد اپی (دستگاهی که تو یا درون دوربین های وارسی نصب می شود) طراحی شود که یکهزار و ۵۸۵ نقطه از راه آگاهی رسانی به هنگام خطرات را به رانندگان خودروهای عبوری گوشزد کند.

ساوری افزود: همچنین در این نقاط دوربین های مهار سرعت از راه ارسال آلارم به آنها رعایت پایش و دقت را اعلام می کند.

به گفته وی، این طرح پیشتر به چهره پایلوت در اسپهان اجرا شد که نتیجه و اثربخشی خوبی داشته و پیمان شد در نقاط ۳۱ گانه استان های کشور بویژه نقاط پرتردد به اجرا در بیاید.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام