سایت جامع خودرو در ایران


» ثبت جرایم بدست دوربین‌های شهری ۱۰ درصد افزایش یافت ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


رئیس مرکز اجرائیات شهربانی راهور ناجا در گفت‌وگوی اختصاصی با «دنیای خودرو»:

نزدیک ۱۷۲ کد تخلفاتی در راهنمایی و رانندگی هستی دارد و ماموران شهربانی موظف هستند تمام کدهای تخلف را بررسی و جرایم را به‌چهره دستی یا با دست‌افزار PDA ثبت و به خرده گوناگون ابلاغ کنند.  کاری بس دشوار که البته با ورود سامانه‌های هوشمند یا دوربین‌های شهری ثبت تخلفات تسهیل شده است.

به گزارش تازه ها خودرو  ، بر پای بست آمار اعلام‌شده از سوی شهربانی راهور در سال ۹۵ ثبت تاوان بدست دوربین‌های شهری در سراسر کشور افزایش ۱۰درصدی و ثبت تاوان با دست‌افزار PDA بدست ماموران راهنمایی و رانندگی نیز با افزایش ۳درصدی همراه بوده که نتیجه کاهش ۱۳٫۱درصدی ثبت تاوان به‌چهره دستی بدست ماموران شهربانی را به‌همراه داشته است.

شیوه‌های ابلاغ جرایم
سرهنگ کرمی‌اسد، رئیس مرکز اجرائیات شهربانی راهور ناجا در گفت‌وگو با «دنیای خودرو» درباره گونه ها شیوه‌های ابلاغ جرایم روشنگری داد: «در برخورد با تخلفات، شهربانی راهور برای ابلاغ جرایم چند شیوه را دلخواه دارد.

شیوه نخست ابلاغ تخلف به‌چهره دستی است. یعنی نیروهای انسانی شهربانی راهور تخلفات را مهار ، رسید تاوان را به شکل دستی ثبت می‌کنند و به متخلف تحویل می‌دهند، به این شیوه «تسلیمی» گفته می‌شود که متخلف و شهربانی حضور دارند.

چنانچه رسید تاوان صادر شود ولی راننده، تخلف را قبول نداشته باشد و از دریافت رسید تاوان خودداری کند، شهربانی ناچار است رسید تاوان را با سرنویس «خودداری» صادر کند. این تاوان شیوه دیگری برای رسیدگی دارد.»

وی در پیوسته گفت: «شیوه دوم ابلاغ، زمانی است که تخلف ثبت می‌شود ولی مالک خودرو حضور ندارد و کارگزار شهربانی به‌چهره «الصاقی» رسید تاوان را روی خودرو پیمان می‌دهد. همچنین ثبت برخی تخلفات بدست سامانه هوشمند انجام می‌شود، مانند تمام تخلفاتی که با دوربین‌های شهری مهار و رصد می‌شوند و همچنین برخی تخلفات را بازرسان نامحسوس بررسی و گزارش می‌دهند.»

سرهنگ کرمی‌اسد در باره تاوان «دوبرگی» اظهار کرد: «گاهی اوقات شهربانی پس از نگریستن تخلف به راننده دستور ایست می‌دهد ولی راننده توجهی نمی‌کند و شهربانی ناچار است تاوان را به چهره «دو برگی» ثبت کند.»

ساز و برگ ثبت تخلفات
جستار دیگر تجهیزاتی هستند که برای ثبت تخلفات از هنگام کاربرد می‌شوند. سرهنگ کرمی‌اسد در این‌باره سرنویس کرد: «ثبت به‌چهره دستی دو گونه است. نخست به‌چهره سنتی که رسید تاوان در دست همکاران است و به متخلفان تحویل داده می‌شود. دوم به کارگیری دستگاه دست‌افزار به نام PDA است که بدست نیروی انسانی کاربرد می‌شود ولی شرایط را تسهیل می‌کند. در حال آماده نزدیک ۱۷ استان کشور از این دستگاه در دامنه درون‌شهری و برون‌شهری کاربرد می‌کنند. ساز و برگ دیگری که برای ثبت تخلفات از هنگام کاربرد می‌شود، دوربین‌ها هستند.»

سرهنگ کرمی‌اسد درباره سنجش میزان به کارگیری ساز و برگ ثبت تخلفات در دو سال ۹۴ و ۹۵ سرنویس کرد: «ثبت تخلفات دستی بدست ماموران شهربانی و ثبت بدست دستگاه دست‌افزار ماموران شهربانی یا همان PDA به‌خاطر افزایش شمار دوربین‌های شهری افزایش پیدا کرده و این جستار کاملا مشهود و
ملموس است.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام