سایت جامع خودرو در ایران


» اجرای طرح موقعیت یابی خودروی سرقتی از مردادماه ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

اجرای طرح موقعیت یابی خودروی سرقتی از مردادماه

دسته بندی : خودرو تاریخ : یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶


اجرای طرح موقعیت یابی خودروی سرقتی از مردادماه
توان قضاییه از مردادماه طرح نصب و راه‌اندازی سیستم‌های موقعیت‌یاب خودرو را با هدف کاهش میزان دزدی خودروهای ناایمن آغاز خواهد کرد.
به نقل از زومیت،علیرضا ساوری، دستیار پیشگیری وضعی توان قضاییه، در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما اعلام کرد با پروا به بررسی‌های انجام‌شده بدست کارشناسان معاونت پیشگیری از وقوع بزه توان قضاییه و همچنین کارشناسان گردانیدن آگاهی، مشخص شده است که در طی سالیان گذشته میان ۷۰ تا ۸۰ هزار دستگاه خودرو در سراسر کشور به دزدی رفته است. وی با بیان این مطلب افزود:
فراوانی خودروهای سرقتی کاملا مشخص است و بیشتر خودروهایی که ضریب ایمنی پایینی دارند به دزدی می‌روند. خودروهایی که بیشترین آمار دزدی در باره هنگام‌ها گزارش شده است بر این پایه اند: pride، peugeot ۴۰۵، samand، peykan و nissan وانت. در میان همین خودروها، مدل‌های ۸۸ و ماقبل هنگام که مجهز به سیستم‌های ایمنی ضد دزدی نیستند؛ بیشترین آمار دزدی را به نام خود ثبت کرده‌اند.
ساوری با بیان این مطلب که هدف از اجرای طرح ردیاب خودروهای سرقتی، افزایش ضریب ایمنی خودروها و ناتوان کردن سارقین در این زمینه است، باورپذیری داشت:
در این طرح، با کمک فناوری‌های روز جهان خودروهای سرقتی را در کمترین زمان شدنی شناسایی و کشف خواهیم کرد. هم‌اکنون در حال رایزنی با شرکت‌های تخصصی پرکار در دامنه دستگاه‌های ردیاب هستیم و به‌زودی از میان پیشنهادات ارسال‌شده، نمونه پایانی جهت نصب بر روی خودروها گزینش خواهد شد. در این سیستم، پس از جنبش خودرو از محل برپایی، بی درنگ پیامکی به صاحب خودرو ارسال می‌شود. در چهره به دزدی رفتن خودرو، این دستگاه امکان تعیین موقعیت هنگام با دقت ۱۰ متر را خواهد داشت و بدین ترتیب شهربانی آگاهی در کسری از زمان و با دقت بالا توانا به شناسایی محل خودرو خواهد بود.
راهکارهای جلوگیری از دزدی خودرو در سفر
دستیار پیشگیری وضعی توان قضاییه، با اعلام این آگاهی ها که این طرح از مردادماه امسال اجرا خواهد شد، در باره بها تمام‌شده این دستگاه‌های موقعیت‌یاب نیز اعلام کرد:
ازآنجایی که مالکان خودروهایی که از ضریب ایمنی پایینی برخوردار هستند؛ بیشتر جز کسان کم‌درآمد جامعه به شمار می‌آیند؛ لذا تلاش کردیم تا دستگاه‌های ردیاب را با قیمتی کم و البته کیفیت بالا به مردم عزیزمان ارائه کنیم. پیش‌بینی می‌شود این دستگاه‌ها با قیمتی میان ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان در برگزیدن هم‌وطنان عزیز پیمان گیرد.
ساوری هدف از نصب و کاربرد دستگاه‌های ردیاب در خودروها را کاهش انگیزه دزدی بدست سارقین دانست و اعلام کرد که در مرحله نخست طرح، ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو به سیستم ردیابی مجهز خواهند شد و برنامه‌ریزی شده است که تا پایان سال، این طرح در ۱۱ استان دیگر نیز عملیاتی شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام