سایت جامع خودرو در ایران


» برنامه‌های Iran KHodro برای اصلاح ترکیب سبد دارایی ها ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش آگاهی ها خودرو ،مهندس عباس ملکی تهرانی در کالبدشناسی این برنامه ها و اقدامات گفت: جمع ارزش سهام شرکت های واگذار شده Iran KHodro در سال مالی ۹۵ برابر مبلغ سه هزار و ۳۷ میلیارد ریال بوده است.

 

وی افزود:‌ اجرای این برنامه، مایه افزایش درآمدهای Iran KHodro از محل واگذاری دارایی‌های مازاد شده است.

 

ملکی تهرانی با اشاره به دگرگونی ساختاری برپایی شده در فضای صنعت خودرو در دولت راهکار و امید و به ویژه پس از اجرایی شدن برجام گفت: از دسته اهداف اقتصادی دولت راهکار و امید برپایی ترازمندی در بازارهای گوناگون؛ همانند بازارهای کالا، سرمایه، مسکن و پول بوده است و خوش بختانه دولت در این راه تعامل سازنده‌ای با اقتصاد جهانی در عین پروا به تحکیم بنیاد های اقتصاد درونی را مدنظر پیمان داده است.

 

وی تاکیدکرد: شرکت Iran KHodro نیز هم‌سو با فضای با شادابی برپایی شده، برآمده از عملکرد پهنه سیاست بیگانه در دولت یازدهم، سیاست اصلاح ساختار سبد دارایی‌هایش را در دستور کار پیمان داده است.

 

قائم مقام بزرگتر مدیر عامل گروه صنعتی Iran KHodro روشنگری داد: این سیاست در چارچوب آیین نامه واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه، مصوب هیات مدیره Iran KHodro به اجرا درآمده است.

 

به گفته ملکی تهرانی، در این چارچوب کوشش اصلی و تمرکز ویژه مدیریت گروه بر واگذاری سهام شرکت‌های زیر گردآور بوده است.

 

وی با اشاره به آمار واگذاری سهام شرکت‌های زیرمجموعه در سال مالی گذشته اعلام کرد: در سال مالی ۱۳۹۵ برابر ۱۴ درصد سهام شرکت بیمه پارسیان به مبلغ یک هزار و ۵۹ میلیارد ریال واگذار شد. هم چنین دو درصد از سهام شرکت Iran KHodro از آن شرکت سرمایه گذاری samand به مبلغ یک هزار و  ۱۲۷ میلیارد ریال فروخته شد.

 

ملکی تهرانی گفت: در پیوسته اجرای برنامه اصلاح ساختار سبد دارایی‌های Iran KHodro، ۷۰ درصد از سهام شرکت فنرسازی خاور نیز رویهمرفته  به مبلغ ۳۵۳ میلیارد ریال واگذار شد. در این میان بخش دیگری از سهام از آن گروه Iran KHodro در دیگر شرکت های پرکار در بورس رویهمرفته به مبلغ ۵۱۷ میلیارد ریال فروخته شد.

 

وی با اشاره به برنامه Iran KHodro برای واگذاری سهام دیگر شرکت های تابعه در سال مالی جاری پافشاری کرد: این شرکت در نظر دارد پس از بررسی و تحلیل سبد سرمایه‌گذاری‌ها در چهره لزوم فرایند اصلاح ساختار را امسال هم پیوسته دهد، ولی طبیعتا این فرایند باید با هدف بهینه‌سازی ترکیب دارایی‌ها در عین رعایت صرفه و صلاح اقتصادی به اجرا درآید.

 

قائم مقام بزرگتر مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودروافزود: پروا داشته باشید که برنامه واگذاری سهام شرکت‌های زیر گردآور، با نگاه به افزایش بهره‌وری سرمایه گروه صنعتی Iran KHodro و کاربرد بهینه و کارساز از دارایی‌های غیر مولد چهره گرفته است. ضمن این که تعیین تکلیف دم دسته از سرمایه گذاری‌هایی که بازده مناسبی نداشته‌اند، یکی دیگر از اهداف Iran KHodro از گردآوری این برنامه بوده است.

 

وی ضمن آشکارکردن امیدواری به نتایج اجرای این برنامه در ادامه تکاپو‌های تولیدی ایران‌خودرو گفت: در چهره تحقق اهداف این برنامه، چشمداشت داریم ساختار سبد دارایی‌های Iran KHodro بهینه سازی و اصلاح شود. ضمن این که تامین مالی بهینه از منابع غیرمولد یکی دیگر از اثرات خجسته اجرای این سیاست خواهد بود.

 

ملکی تهرانی آشکارکردن خوش بینی کرد، با اجرای درست و ریزبین سیاست اصلاح ساختار سبد دارایی‌ها، هم توان رقابتی گروه صنعتی Iran KHodro ارتقا یابد و هم بازده مناسبی از محل فروش دارایی‌های کم بازده کسب شود.

 

وی درباره واگذاری سایت های درونی و بیگانه روشنگری داد: سایت‌های درونی ابزارهای افزایش فرآوری در شرکت Iran KHodro هستند، بنابراین با پروا به وضع شرکت‌ها و سایت‌های درونی و نقش دم‌ها در فرآوری و عملکرد کلی Iran KHodro، در صورتی‌که درخواست کننده صاحب اهلیت و امکانات مالی پسندیده هستی داشته باشد برای فروش برخی از سایت‌های درونی باب گفتگو را بسته نمی‌بینیم.

 

قائم مقام بزرگتر مدیر عامل گروه صنعتی Iran KHodro افزود: در قالب همین نگاه و برنامه، تاکنون چند سایت درونی از دسته شرکت Iran KHodro سمنان و شرکت Iran KHodro آذربایجان واگذار شده است.

 

به گفته ملکی تهرانی در چهره هستی درخواست کننده خرید برای برخی دیگر از سایت‌های درونی و بیگانه، پیشنهادها بر پایه چارچوب اعلام شده باره بررسی پیمان خواهد گرفت.

 

وی با اشاره به افزایش فرآوری Iran KHodro در بهار امسال درباره کارایی فرآوری محصولات جدید بر سودآوری و سهام Iran KHodro گفت:  با پروا به سیاست گذاری‌ها و برنامه فرآوری و فروش و ورود محصولات جدید و بخت مشتریان به به کارگیری خودروهای جدید، افزایش فرآوری و فروش، افزایش سودآوری را به دنبال خواهد داشت و طبیعتا افزایش سودآوری شرکت، سود سرمایه گذاران یا همان صاحبان سهام شرکت را افزایش خواهد داد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام