سایت جامع خودرو در ایران


» لوسید ایر، رکورد سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت ثبت کرد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

لوسید ایر، رکورد سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت ثبت کرد

دسته بندی : خودرو تاریخ : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶


لوسید ایر، رکورد سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت ثبت کرد
خودروی لوسید ایر، در پسینیان آزمایش‌های نهایت سرعت در پیست ملی اوهایو، توانست با شتاب ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد تا تند‌ترین خودروی چهار سرنشینه جهان باشد.

مهندسان لوسید به تازگی به مرکز ملی تحقیقات ترابری واقع در فرمانروایی اوهایو رفته‌اند تا چندین آزمایش جدید، روی لوسید ایر انجام دهند. این خودرو آزمون‌های انبوه در شرایط گوناگون، از دسته به کارگیری تایر‌های گوناگون را پشت سر گذاشته است. در مهم‌ترین آزمایش، تیم سازندگان لوسید توانست با حذف نرم‌افزار محدودکننده سرعت، برای دومین بار رکورد این خودرو را ارتقا دهد و این بار با شتاب خیره‌کننده ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. این در حالی است که پیش از حذف این نرم‌افزار، این خودرو رکورد ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت را برای خود به ثبت رسانده بود. زمانی متوجه بزرگی این اعداد می‌شویم که بفهمیم این خودرو، یک سدان خانوادگی چهار سرنشینه و دارای پیشرانه الکتریکی است.

به گزارش زومیت،نخستین نمونه از خودروی لوسید ایر جهت انجام آزمایش‌های گوناگون در سرعت بالا، به ساز و برگ ایمنی خاصی مجهز شده بود تا در چهره عدم توانایی مهار خودرو بدست راننده، به دم آسیبی وارد نشود. این آزمایش‌های خطرناک در سرعت بالا با هدف بررسی عملکرد خودرو در شرایطی راستین و بیرون از پیرامون آزمایشگاه و در بالاترین میزان سرعت شدنی انجام شده است. خودروی لوسید ایر برای نخستین بار در فروردین‌ماه امسال باره آزمایش میدانی پیمان گرفت. در نخستین آزمایش این خودرو، با هدف افزایش شرایط ایمنی حین جنبش در سرعت بالا، از یک چتر رهایی نیز جهت کاهش سرعت خودرو کاربرد شد تا اگر راه باره آزمایش به‌اندازه کافی برای رسیدن با شتاب دلخواه طولانی نبود؛ خودرو در کمترین زمان شدنی متوقف و از برخورد دم با دیواره انتهای پیست جلوگیری شود. در نخستین دور آزمایش، بیشینه سرعت خودرو بدست نرم‌افزار تا میزان ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت اندک شده بود.
لوسید ایر، رکورد سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت ثبت کرد
نخستین آزمایش لوسید ایر، فراتر از انگار بود. این خودرو پس از پیمودن تنها ۲۵ درصد درازا راه آزمایش، توانست به بیشینه سرعت پیش‌بینی شده یعنی ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت دست یابدکه مایه شد بدون به کارگیری چتر رهایی، خودرو زمان و فاصله کافی تا انتهای پیست جهت کاهش سرعت و توقف داشته باشد.

تیم لوسید درباره این آزمایش می‌گوید:

اگرچه عملکرد خودروی فراتر از‌العاده بود؛ ولی فهمیدیم که همچنان امکان بهبود در سرعت و عملکرد این خودرو هستی دارد. به‌سرنویس نمونه، در شرایطی که خودرو در محدوده سرعت ۳۲۰ کیلومتر در حال جنبش بود، متوجه شدیم که سیستم تنظیم‌کننده خودکار سطح هوا نمی‌تواند متناسب با سرعت خودرو کنش کند و تعلیق پسندیده را برای خودرو فراهم کند. درحالی‌که به خاطر سرعت بالا و نیروهای پهلویی که از سمت پایین به خودرو وارد می‌شوند، ناپایداری به شیوه چشمگیری افزایش می‌یابد. از سوی دیگر متوجه شدیم که پیشرانه، در دمایی بالاتر از میزان پیش‌بینی شده در همانند‌سازی‌ها کنش می‌کند. لذا پیش از انجام آزمایش دوم، ایرادات شدنی را برطرف کردیم. با برطرف کردن دشواری ها و موارد دیده‌شده در آزمایش نخست و بالارفتن سطح کیفی و نرم‌افزاری خودرو، وارد گام دوم آزمایش شدیم.

علاوه بر برطرف شدن دشواری ها پیش از آزمایش دوم، تیم لوسید تصمیم گرفت نرم‌افزار محدودکننده سرعت خودرو را حذف کند و این دستور به لوسید ایر داده شود تا تمام پتانسیل خود را در ثبت رکوردی جدید به نمایش بگذارد. این بار خودرو با پشت سر گذاشتن مسافتی طولانی‌تر نسبت به آزمایش نخست، توانست با شتاب ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد.
لوسید ایر، رکورد سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت ثبت کرد
شرکت لوسید درباره آزمایش دوم و ثبت رکورد جدیدی برای خودروی ایر، می‌گوید:

عملکرد لوسید ایر آلفا در آزمایش دوم عالی بود. خودرو به بهترین نحو در پیچ‌ها و راه هموار پیست ترازمندی خود را حفظ می‌کرد. همان‌طور که چشمداشت داشتیم، به‌روزرسانی نرم‌افزار سیستم تعلیق خودرو منجر به افزایش پایداری لوسید ایر در حین عبور از پیچ‌ها شد. همچنین در درازا آزمایش، دمای سیستم پیشرانه و نیروهای محرکه در محدوده پیش‌بینی شده پیمان داشت.

لوسید معتقد است خودروی دم‌ها قابلیت افزایش سرعت ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت را همچنان دارد و خودروی حال آماده، نمونه پایانی این شرکت نخواهد بود. خودروی کنونی، تنها نشان‌دهنده این درستی است که لوسید ایر بدون اغراق، دارای عملکرد و دینامیک خیره‌کننده‌ای خواهد بود و همچنان جای کار جهت بالارفتن این خودرو و تبدیل دم به خودرویی اسپرت با ویژگی‌های لوکس هستی دارد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام