سایت جامع خودرو در ایران


» بوره تکخال اسپانیایی، ماتادور جدید دنیای خودرو! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶


در میان همگی حواشی و هیاهویی که در مسابقات لمانز ماه پیش هستی داشت، یک نسخه پیش‌تولیدی از سوپراسپورت ناشناخته‌ای به‌چهره بی سر و صدا شناسایی شد. به بوره تکخال درود کنید! خودرویی جدید که فرآورده استارت آپ جوان به نام DSD دیزاین و موتور سیکلت اسپورت می‌باشد. این خودرو و کمپانی اهل اسپانیا بوده ولی نام دم از ریشه‌های یونانی گرفته شده است. بوره تکخال خدای یونانی باد شمالی بوده که به نیرومند بودن شناخته شده است.


مردی که پشت صحنه این خودرو و کمپانی حضور داشته دیوید سانچو دومینگو نام دارد. بر پایه بیانیه‌ای که منتشر شده، این پروژه ۱۰ ساله بوده و برای خلق دم از کمک همکارهای زیادی بهره‌مند شده است.


هنوز جزئیات پیشرانه، سیستم تعلیق، گیربکس و یا هر تکه فنی دیگر منتشر نشده است. گفته شده این خودرو کسب بیشینه سرعت ۳۸۰ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت زیر ۳ ثانیه را هدف گرفته است. برای دستیابی به این اهداف، بوره تکخال نیروهای محرکه هیبریدی با نیرو بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار خواهد داشت و این نیرو از راه گیربکس ۸ سرعته به همگی چرخ‌ها منتقل خواهد شد. خودروی یاد شده همچنین توانا خواهد بود تا محدوده ۱۰۰ کیلومتر تنها به‌چهره الکتریکی جنبش کند.

ولی با پروا به تصاویر می‌توان گواه کاربرد بسیار از قطعات فیبر کربنی بود. رینگ‌های ۲۰ اینچی در جلو و ۲۱ اینچی در عقب بکار رفته و البته ما خیلی پیرو کالیپرهای سبز رنگ نیستیم. رویهمرفته با خودرویی برجسته طرف هستیم ولی در دنیای فوق انحصاری هایپرکارها، بوره تکخال ویژگی چندان برجسته‌ای ندارد.

ولی کمپانی DSD دیزاین و موتور سیکلت اسپورت تنها ۱۲ خودرو فرآوری خواهد کرد. ما مطمئن نیستیم که این خودروها جدا از یکدیگر خواهند بود یا ۱۲ نسخه متفاوت از بوره تکخال عرضه خواهد شد. کمپانی گفته که هر خودرو پرفورمنس مشابهی خواهد داشت ولی کاراکترهای دم‌ها متفاوت خواهد بود.

این کمپانی امیدوار است فرآوری بوره تکخال را در ماه دسامبر آغاز نماید.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام