سایت جامع خودرو در ایران


» خودروهای کره‌ای گیرا هستند! با دم‌ها کنار بیایید! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶


نخستین خودرویی که من رانندگی با دم را یاد گرفتم دودمان دوم hyundai اکسل بود. این خودرو رنگ قرمز داشت و از هیچ‌چیزی تند‌تر نبود!


در همان زمان خودروهای کره‌ای فرسنگ‌ها با انگاشت شما از گیرا بودن فاصله داشتند. برخی خودروها هستی داشتند که مردم با شنیدن نامشان هیجان‌زده می‌شدند: R8، M3، دیابلو، F1 و…

در سال ۱۹۹۹ نام‌هایی چون کردوس، اکسل، گرنجور، لانترا، منتور و سوناتا به ندرت پاسخی همانند را دریافت کرده بودند.


در دم زمان کره‌ای به‌چهره ویژه‌ای خوب نبودند…

ولی هم‌اکنون بازی به خوبی تغییر کرده است. هم‌اکنون دوست داشته باشید یا نه، برندهای کره‌ای در حال فرآوری برخی از گیرا‌ترین خودروهای بازار هستند.


هر زمان که درباره kia استینگر گفتگو شده توجهات به دم جلب شده و بحث‌های داغی درباره‌اش چهره گرفته است؛ و حالا hyundai i30 N فرآوری شده که رسماً رونمایی گردیده و بی گمانً مردم درباره دم هیجان‌زده هستند. هیجان‌زده درباره یک خودروی کره‌ای! چیزی که ۱۸ سال پیش رخ نداده بود…


خب درحالی‌که اکثر برندهای آلمانی و ژاپنی به جنبش رو به جلوی خود پیوسته می‌دهند ولی این برندهای کره‌ای هستند که مرزها را جابجا نموده و رقیبان تثبیت شده را به چالش کشیده‌اند.


البته موضوعی در این میان یا میانی هستی دارد… ما هنوز kia استینگر یا hyundai i30 N را نرانده‌ایم و امیدواریم هیجان شخصی درباره دم‌ها بیجا نباشد. صادقانه بگوییم اگر این‌گونه باشد با جستار بدی روبرو خواهیم شد.


ولی اگر از ما می‌پرسید چرا هیجان‌زده‌ایم باید بگوییم که شما به روشنی یک خودرو‌باز راستین نیستید؛ زیرا صرف‌نظر از هر خودرو و برندی که دوست دارید، دیدن خودروهای جدید و جذابی که وارد بازار می‌شوند باید مایه برپایی هیجان در همه کسان شود.

و اگر شما هنوز هم اندیشه می‌کنید که خودروهای کره‌ای گیرا نیستند باید بگوییم که اشتباه می‌کنید!

منبع: caradviceلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


مطالب محبوب
اینستاگرام