سایت جامع خودرو در ایران


» رشد بی‌پیشینه واردات خودرو به کشور؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

رشد بی‌پیشینه واردات خودرو به کشور؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶


رشد بی‌پیشینه واردات خودرو به کشور؟
میزان واردات خودرو به کشور هر ماه در کنار دیگر محصولات وارداتی ، از سوی باژگاه جمهوری اسلامی منتشر می‌شود. این در شرایطی است که در سال‌جاری تنها آمار مربوط به واردات خودرو در فرودین‌ماه آگاهی‌رسانی شد و هنوز خبری از میزان واردات خودرو در اردیبهشت و خردادماه نیست.
به گزارش دنیای اقتصاد،در این زمینه برخی از دست‌اندرکاران بازار خودروهای وارداتی سرنویس می‌کنند که افزایش واردات می‌تواند یکی از انگیزه ها اصلی در عدم انتشار آمار یاد شده باشد؛ ولی در غیاب آمار واردات باژگاه هفته گذشته کمیاب داور‌پور نماینده انجمن شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری « خانه مردم» در این راستا آگاهی‌رسانی کرد؛ به‌طوری‌که وی تازه ها از واردات ۳۰ هزار و ۷۱۴ دستگاهی خودرو به کشور طی سه ماه نخست سال‌جاری داد.
براساس آمار ارائه شده بدست این نماینده انجمن، میزان واردات خودرو کشور در فصل بهار در سنجش با مدت همانند سال گذشته با رشد بیش از ۱۳۵ درصدی روبرو شده است؛ رشدی که تاکنون پیشینه نداشته است. ولی با گواهمندی به آمارهای ارائه شده بدست داور پور می‌توان یکی از انگیزه ها رشد واردات خودرو به کشور را حذف واردکنندگان متفرقه و غیررسمی از بازار سرنویس کرد. اوایل دی‌ماه سال گذشته به دنبال ابلاغ دستورکار مهار بازار ارز از سوی دستیار نخست رئیس جمهور، واردات خودرو بدست شرکت‌های غیرنماینده (متفرقه) و شرکت‌های واردکننده غیررسمی به کشور بازداشته اعلام شد. از آنجا که ۵۰ درصد بازار خودروهای وارداتی در دست واردکنندگان متفرقه پیمان داشت و از زمان ابلاغ دستورکار دولت، آنها به مدت ۶ ماه پروانه ترخیص ثبت‌سفارش‌های خود را به کشور داشتند؛ بنابراین در اواخر سال ۹۵ و سه ماه نخست سال‌جاری گواه افزایش میزان واردات خودرو به کشور بودیم؛ چراکه این دسته از واردکنندگان به‌انگیزه اعمال محدودیت‌ها همگی خودروهای ثبت‌سفارش‌ شده خود را به کشور وارد کردند؛ بدین سان حجم واردات خودرو به کشور افزایش پیدا کرد.هرچند به‌نظر می‌رسد عدم گرایش دولت در انتشار این آمار در ماه آینده نیز پیوستگی پیدا کند، ولی به‌طور حتم چون واردکنندگان متفرقه خودرو تا اواخر تیرماه پروانه ترخیص خودروهای ثبت‌سفارش شده خود را دارند، پیش‌بینی می‌شود که از تیرماه به‌پس واردات خودرو روند کاهنده به خود بگیرد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام