سایت جامع خودرو در ایران


» سنجشٔ طراحی دودمان جدید و قدیم audi A8 ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


شناسایی دودمان جدید audi A8 بی گمان یکی از مهم‌ترین رونمایی‌های سال محسوب می‌شود. خودرویی مملو از فناوری‌های پیشرفته که سواری ایمن، آسان و سرگرم‌کننده‌ای را برای سرنشینان به ارمغان می‌آورد. ازجمله فناوری‌های این خودرو می‌توان به قابلیت رانندگی نیمه‌خودکار، چراغ‌های لیزری و ماساژور پا در صندلی‌های عقب اشاره کرد؛ ولی در این مطلب ما کاری به فناوری‌های A8 جدید نداریم بلکه می‌خواهیم بروی طراحی هنگام تمرکز کرده و سنجش‌ای تصویری داشته باشیم میان دودمان جدید و قدیم این سدان لوکس آلمانی؛ بنابراین در پیوستگی طراحی درونی و بیگانه دو دودمان A8 را با به کارگیری تصاویر سنجش می‌کنیم تا بفهمیم دودمان جدید این خودرو چقدر تغییر کرده است.

نیازی نیست زمان زیادی به دودمان جدید audi A8 نگاه کنید تا متوجه شوید که طراحی هنگام با الهام از کانسپت پرولوگ شکل گرفته است. بااین‌حال بیشترین دگرگونی ها در نمای جلویی A8 نسبت به دودمان پیشین برپایی شده است. در دودمان جدید، جلوپنجرهٔ تا حد زیادی بزرگ‌تر از پیش شده و همچنین خطوط هنگام نیز گوشه‌دارتر شده‌اند. چراغ‌های جلو هم باریک‌تر شده و در هنگام‌ها از چراغ‌های لیزری جدید کاربرد شده است که این لیزرها گستره روشنایی چراغ‌های جلو را در هنگام جنبش با سرعت ۷۰ کیلومتر در ساعت دو برابر می‌کنند.

در نمای عقبی هم همه‌چیز به‌طور کامل اصلاح شده است. در اینجا چراغ‌های LED باریکی بکار رفته که با یک نوار نازک به یکدیگر متصل شده‌اند. همچنین خط سقف نیز با شیب بیشتری در قسمت عقب به پایان می‌رسد که مایه شده A8 جدید نما کوپه مانندی به خود بگیرد. افزون بر این، رینگ‌های جدیدی برای این خودرو ارائه شده و به‌روزرسانی‌هایی جزئی هم در پروفیل پهلویی چهره گرفته که درمجموع مایه شده دودمان جدید A8 امروزین‌تر از پیش به نظر برسد.

ولی بیشتر دگرگونی ها بزرگ دودمان جدید A8 در تو یا درون هنگام انجام گرفته است. برای نخستین بار در A8 صفحه آمپر دیجیتالی کابین مجازی audi ارائه شده است که اطلاعات کلیدی خودرو را روی یک صفحه‌نمایش فول HD با رزولوشن ۱۹۲۰×۷۲۰ به نمایش درمی‌آورد. یک صفحه‌نمایش ۱۰٫۵ اینچی هم در میان یا میانی کنسول جهت ارائهٔ نسخهٔ جدید سیستم اطلاعاتی-سرگرمی MMI audi پیمان گرفته که این نمایشگر برخلاف پیش از جای خود بیرون نمی‌شود و ثابت است. غیرازاین دو صفحه‌نمایش، یک نمایشگر لمسی دیگر هم در پایین نصب شده که بسیاری از عملکردهای خودرو از راه هنگام قابل‌مهار است و نزدیک بهً جایگزین همگی دکمه‌های فیزیکی شده است.

ولی بااین‌حال نزدیک بهً امکان مهار همگی عملکردهای خودرو از راه دکمه‌های روی غربیلک فرمان نیز هستی دارد. غربیلک فرمانی که خود کاملاً تغییر نموده و نما جدید و زیبایی پیدا کرده است. همچنین این سدان پرچم‌دار آلمانی به فناوری‌های فراوانی هم مجهز شده است که ازجملهٔ هنگام‌ها می‌توان به سیستم دید در شب بهتر، نمایشگر سربالا، فرمان الکترومکانیکی، سیستم کمک پارک با نمایش ۳۶۰ درجه، سیستم کمکی پرکار جنبش میان خطوط و سیستم حذف سروصداهای مزاحم اشاره کرد. همچنین A8 به آی تی رانندگی خودکار سطح سه هم مجهز شده که هنگام‌را از این لحاظ در صدر کلاس خود پیمان می‌دهد.

audi ولی به سرنشینان عقب A8 هم بسیار اهمیت داده است به‌گونه‌ای که در نسخهٔ کشیده یعنی مدل A8 L امکان سفارش صندلی‌های عقب آرامش‌بخش فراهم شده است که دربرگیرنده ویژگی‌هایی چون گرم‌کن، سردکن، ماساژور و حتی ماساژور پا می‌شود که همگی از راه یک صفحه‌نمایش لمسی در کنسول میان یا میانی عقب قابل‌مهار هستند. غیرازاین‌ها، گردآورٔ گسترده‌ای از آپشن‌های اختیاری نیز برای A8 قابل سفارش است که دربرگیرنده مواردی مانند گرم‌کن و ماساژور صندلی‌های جلو و پوشش چرم کنسول میان یا میانی می‌شود. همچنین همان‌طور که گفته شد، صندلی‌های آرامش‌بخش عقب نیز در مدل کشیده قابل سفارش خواهد بود.

به‌طورکلی دودمان جدید audi A8 بسیار نسبت به پیش بهبود یافته است و این دگرگونی ها نه‌تنها در پوستهٔ هنگام، که به‌چهره گود چهره گرفته است. همچنین بکار گیری یک پلت‌فرم آلومینیومی جدید نیز مایه افزایش استحکام A8 شده درعین‌حالی که فضای پا و سر کابین هنگام‌را هم افزایش داده است. بها تیپ پایهٔ دودمان جدید audi A8 با پیشرانهٔ ۳ لیتری V6 به نیرو ۳۴۰ اسب بخار در آلمان از ۹۰,۶۰۰ یورو آغاز می‌گردد درحالی‌که این رقم در مدل A8 L به ۹۴,۱۰۰ یورو می‌رسد. این بها‌ها در ایالات‌متحده به ترتیب برابر با ۱۰۳ هزار دلار و ۱۰۷ هزار دلار هستند که افزایش قابل‌توجهی را نسبت به بها ۸۲ هزار دلاری دودمان کنونی نشان می‌دهد.

 

منابع: Motor1 & CarScoopsلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


مطالب محبوب
اینستاگرام