سایت جامع خودرو در ایران


» mg به سمنانی ها می رسد؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

mg به سمنانی ها می رسد؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶


mg به سمنانی ها می رسد؟
نیمه نخست سال ۹۵، همکاری نیرومند میان سایک و سرمایه داران ایرانی آغاز شد. نتیجه این همکاری راه اندازی شرکتی به نام mg پارس موتور سیکلت بود که پیمان شد تا مونتاژ محصولات mg را به کارخانه آذویکو تبریز بسپارد.
در دم زمان اعلام شد که تا بهمن ۹۵ عرضه mg ۳۶۰ در ایران آغاز شود و به دست مشتریان برسد. ولی با گذشت زمان معلوم شد که کمینه این فرآورده در سال ۹۵ به بازار کشور ورود پبدا نمی کند. نمایشگاه خودرو تهران با حضور نیرومند mg و سایک مشخص شد که این نشان نیرومند صنعت خودرو جهان (سایک به سرنویس یکی از هفت خودروساز برتر جهان به حساب می آید) برنامه جدی برای بازار ایران دارد. پس از دم اعلام شد که تا خرداد ۹۶ محصولات مونتاژی mg وارد بازار کشور می شود. ولی باز هم این رویداد نیافتد تا اینکه از گوشه و کنار خبرهایی مبنی بر لغو همکاری mg پارس با آذویکو شنیده شد. این گفتگو نشان می دهد که دیگر mg در تبریز مونتاژ نمی شود و شاید به دنبال یک شریک تولیدی بهتر در کشور می گردد. پس از دم برخی منابع خبری از گفتگو سایک با خودروسازان ایرانی آگاهی ها دادند و گفتند که شاید همکاری برای ساخت mg، با خودروسازان دولتی یا نیمه خصوصی چهره پذیرد.
قطب خودروسازی غرب کشور آغاز به کار کرد
حال برخی منابع آگاه اعلام کرده اند که mg پارس موتور سیکلت و سایک، برنامه مونتاژ mg ۳۶۰ را در سمنان دنبال می کنند. گویا گفتگو های بنیادین با شریک جدید ایرانی انجام شده و نتایج دم مثبت بوده است. برنامه سایک این است که احتمالا نخستین خودرو مونتاژی خود را در خطو فرآوری استان سمنان فرآوری کند. همان خط تولیدی که زمانی برای مونتاژ محصولات mg در ایران راه اندازی شد و این روزها بخشی از دم فرآوری خودروهای samand را انجام می دهد.
این خط فرآوری چند سال پیش بدست خاندان گرامی در سمنان راه اندازی شد و پیمان بود تا بخشی از محصولات جیلران در آنجا مونتاژ شود. با لغو تکاپو جیلران موتور سیکلت گویا خاندان گرامی می خواهند تا شراکت با چینی ها را با گروه سایک- mg پیوسته دهند. این خاندان سال هاست که به سرنویس واردکننده اصلی hyundai و kia در ایران شناخته می شوند و شرکت هایی چون آسان موتور سیکلت و اطلس خودرو را در ازآنش خود دارند.
هنوز به چهره رسمی اعلام نشده که mg پارس موتور سیکلت مونتاژ mg را به خانواده گرامی می سپارد، ولی بردباری دم بسیار نیرومند بود و شاید در آینده نزدیک خبری مبنی بر مونتاژ mg در سمنان منتشر شود.
گروه مستند اسب بخارلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام