سایت جامع خودرو در ایران


» تاوان ۵۰ هزار تومانی برای برونرفت ناگهانی از جناغی بزرگراه‌ها ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


شهربانی پایتخت، دوربین‌های جدید ثبت تخلف رانندگی را جهت برخورد با خودروهایی که تغییر راه می‌دهند و ناگهان از رمپ خروجی بزرگراه‌ها بیرون می‌شوند، راه‌اندازی کرد.

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس شهربانی راهور تهران بزرگ، ضمن اشاره به آغاز طرح آزمایشی دوربین‌های ثبت تخلف جدید در رمپ‌های خروجی بزرگراه‌های شهر تهران، اعلام کرد از این پس با معدود رانندگان متخلف که به حقوق دیگران دست درازی می‌کنند و با بیرون شدن از راه قانونی، اقدام به ورود ناگهانی به رمپ‌های خروجی بزرگراه‌ها می‌کنند؛ برخورد خواهد شد.

بزرگراه

سردار مهماندار، با اعلام این مطلب که تخلف عده‌ای معدود از رانندگان، مایه تضییع حق دیگر شهروندان می‌شود و نابسامانی ترافیکی را به دنبال دارد، پذیرفتن داشت:

به‌واسطه‌ی برپایی نابسامانی و افزایش زمان تهی سازی بار ترافیکی در بزرگراه‌ها به علت عدم رعایت قوانین بدست برخی از رانندگان، شهربانی و شهرداری تهران بر هنگام شدند تا با نصب دوربین‌های ثبت تخلف جدید در خروجی‌های چند بزرگراه، با این پدیده، برخوردی هوشمند داشته باشند. این دوربین‌های جدید قابلیت تشخیص ورود خودروها به رمپ خروجی بزرگراه را دارند و خودروهایی را که آیین نامه خط‌کشی را رعایت نکنند و بیرون از محدوده خطوط تعیین‌شده وارد معابر شوند یا از خط دنباله دار عبور کنند، تشخیص می‌دهند و تخلفات هنگام‌ها را ثبت و ضبط می‌کنند.

رئیس شهربانی راهور تهران بزرگ، ضمن تأکید بر آزمایشی بودن این طرح اعلام کرد:

این دوربین‌ها در برخی از بزرگراه‌ها نصب شده است و پس از حصول اطمینان از عملکرد هنگام‌ها، در باقی بزرگراه‌های پایتخت نیز راه‌اندازی خواهند شد.

به گفته مهماندار، تاوان تغییر راه بدون رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، ۵۰ هزار تومان خواهد بود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام