سایت جامع خودرو در ایران


» رفتار متفاوت renault و peugeot در ایران ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶

رفتار متفاوت renault و peugeot در ایران

دسته بندی : خودرو تاریخ : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶


رفتار متفاوت renault و peugeot در ایران
در شرایطی که peugeot ضمن امضای پیمان نامه همکاری مشترک با Iran KHodro، وارد فاز اجرایی شده است، هموطنش renault هنوز در مرحله مذاکرات با ایدرو باقی مانده و دو طرف فعلا قراردادی را به امضا نرسانده‌اند.
دم‌طور که منابع رسمی اعلام کرده‌اند، انگیزه اصلی امضا نشدن پیمان نامه renault تا به امروز، دویی نظر این خودروساز فرانسوی با ایدرو بر سر درونی‌سازی قطعات است. بر پایه الزام وزارت صنعت، معدن و بازرگانی، هر خودروساز بیگانه که قصد حضور در ایران و همکاری مشترک با شرکت‌های درونی را دارد، باید آغاز فرآوری محصولاتش با ساخت تو یا درون کمینه ۴۰ درصد باشد. این در شرایطی است که peugeot با هستی امضای پیمان نامه با Iran KHodro و آغاز تکاپو رسمی در کشور، هنوز به ساخت تو یا درون حتی ۱۰ درصد نیز دست نیافته است.
به گزارش دنیای اقتصاد در این شرایط، پرسش اینجاست که چرا peugeot با هستی عدم‌التزام به قانون درونی‌سازی ۴۰ درصدی، کامیاب به امضای پیمان نامه و آغاز تکاپو در کشور شده، ولی رنویی‌ها هنوز درگیر گفتگو بر سر این الزام (ساخت تو یا درون ۴۰ درصدی) هستند. به‌نظر می‌رسد پاسخ این پرسش در تفاوت نگاه و رفتار renault و peugeot نهفته است. بر این پای بست، peugeot احتمالا در پیمان نامه با Iran KHodro، ساخت تو یا درون ۴۰ درصدی را پذیرفته، ولی چون به زیر و بم خودروسازی کشور آگاه بوده و به دیرکرد در اجرای قوانین و حتی نقض آنها (در سیستم خودروسازی ایران) واقف است، چندان التزامی به رعایت الزام موردنظر ندارد. با این حال رنویی‌ها رفتاری دیگر را در پیش گرفته و چون نمی‌خواهند تعهدی غیرقابل‌اجرا را برعهده بگیرند، زیر بار الزام ساخت تو یا درون ۴۰ درصدی (در آغاز فرآوری) نرفته، بنابراین هنوز قراردادشان با ایدرو پایانی نشده است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام