سایت جامع خودرو در ایران


» گمان کردن افزایش بها سوخت در چهره پیوسته‌ مصرف بی‌رویه ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


گمان کردن افزایش بها سوخت در چهره پیوسته‌ مصرف بی‌رویه
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به افزایش نگران کننده مصرف بنزین در کشور گفت: چنانچه نتوانیم این روند افزاینده مصرف بنزین را مهار کنیم، دولت و سنا باید مصوباتی درخصوص تغییر بها یا سهمیه بندی داشته باشند.
ریاحی گفت: میزان مصرف بنزین در فروردین ۹۶ در سنجش با فروردین پارسال هشت درصد رشد داشت، این آمار در اردیبهشت ماه در سنجش با مدت همانند در سال پیش ۸٫۶ درصد افزایش داشته است.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، وی پیوسته داد: در خرداد به علت مصادف بودن با ماه خجسته رمضان این رشد مصرف ۴ و هفت دهم درصد بود ولی مصرف بنزین در تیرماه در سنجش با مدت همانند سال گذشته ۱۲ و شش دهم درصد رشد را نشان می دهد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: در تیرماه به انگیزه آغاز فصل مسافرت ها و با پروا به افزایش مصرف بنزین روزانه ۸۴ میلیون لیتر بنزین مصرف می شود که در سنجش با تیر سال گذشته ۱۰ میلیون لیتر بیشتر است.
ریاحی تأکید کرد: هم اکنون برای تأمین بنزین مصرفی مشکلی نداریم ولی بی گمانً این روند تا اندازه ای می تواند پیش برود چون علاوه بر کاربرد کامل از توان درونی ما هم اکنون از بخشی از ذخایر و واردات برای تأمین این مقدار بنزین کاربرد می کنیم.
وی گفت: چنانچه نتوانیم این روند افزاینده مصرف بنزین را مهار کنیم دولت و سنا باید مصوباتی درخصوص تغییر بها یا سهمیه بندی داشته باشند و ما بعنوان مجری تنها اجراکننده سیاست ها هستیم.
ریاحی اضافه کرد: با اینکه اکنون پاسخگوی نیازهای کشور هستیم ولی چنانچه باره خاصی پیش بیاید مدیریت کلان کشور در این زمینه باید تصمیم گیری کند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: دولت اکنون در قبال سوخت یارانه سنگینی می پردازد چنانچه بها سوخت بسیار بالاتر از این نرخ هاست و این جستار کار کارشناسی می خواهد.
ریاحی درباره انگیزه ها افزایش مصرف بنزین افزود: انگیزه ها متعددی درباره افزایش مصرف داریم که یکی از اصلی ترین آنها افزایش فرآوری خودرو است.
وی پیوسته داد: در سال گذشته چیزی نزدیک ۱ میلیون و ۳۴۰ هزار خودرو در کشور فرآوری شد که در سنجش با سال ۹۴ نزدیک ۳۸ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: در فرآوری موتورسیکلت هم سال ۹۵ در سنجش با سال ۹۴ با رشدی نزدیک ۶۳ درصد روبرو بودیم و از ۴۵۳ هزار به ۷۳۷ هزار دستگاه موتورسیکلت افزایش یافت.
ریاحی همچنین به افزایش واردات خودرو نیز اشاره کرد و افزود: در سال ۹۵ در سنجش با سال ۹۴ واردات خودرو نزدیک ۲۱ درصد رشد داشته است.
وی یکی دیگر از انگیزه ها بالا بودن مصرف سوخت را بالا بودن زندگی بخشی از خودروها دانست و گفت: این خودروها علاوه بر مصرف بسیار بنزین آلایندگی زیادی نیز فرآوری می کنند.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی افزود: البته بها بنزین دو سال است که ثابت مانده و ارزانی بنزین مایه شده است به نوعی گواه افزایش بی رویه مصرف بنزین باشیم.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام