سایت جامع خودرو در ایران


» امسال، نخستین فرآورده از پلت‌فرم اس‌پی۱۰۰ روانه بازار می‌شود ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷


گردهمایی همگانی عادی سالیانه شرکت سایپا با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، اعضای هیئت مدیره، حسابرس قانونی، نمایندگان سازمان بورس، نمایندگان سهامداران حقوقی و گروهی از سهام داران حقیقی در مرکز همایش های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش تازه ها خودرو ،گردهمایی همگانی عادی سالیانه شرکت سایپا با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، اعضای هیئت مدیره، حسابرس قانونی، نمایندگان سازمان بورس، نمایندگان سهامداران حقوقی و گروهی از سهام داران حقیقی در مرکز همایش های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.
این گردهمایی که با حضور بیش از ۶۹ درصد از سهامداران و یا نمایندگان قانونی آنها برگزار شد و گزارش هیأت مدیره درباره تکاپو شرکت در سال۹۵ و برنامه های سال ۹۶ و همچنین گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی ارائه و چهره های مالی دربرگیرنده ترازنامه، چهره حساب سود و زیان باره تصویب گردهمایی پیمان گرفت.
در این نشست گزارش هیات مدیره درباره تکاپو و وضع همگانی شرکت طی سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵ متضمن چهره دارایی و دیون شرکت در پایان سال یادشده و همچنین ترازنامه و حساب عملکرد و سود و زیان و جریان وجوه نقد شرکت و گزارش حسابرس و بازرس شرکت قرائت شد و گردهمایی پس از گفتمان ،مواردی را به تصویب رساند.
برهمین بنیاد بر پایه سنوات گذشته سازمان حسابرسی به سرنویس حسابرس و بازرس قانونی و روزنامه اطلاعات به سرنویس روزنامه ی رسمی این شرکت با رای بیشتری برای سال مالی پدران گزینش شدند.
در این مراسم دکتر مهدی جمالی،مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ضمن تقدیر از سهامداران و نمایندگان سهامداران بزرگ گفت: طی دوسال گذشته برنامه ای تنظیم کردیم که به بازبینی ثمراتش را نشان می دهد و بی گمانً برنامه بزرگ در شرکت بزرگ موافقین و مخالفین بزرگ دارد.
وی افزود:هنگام چیزی که در گزارش ها ارائه می شود بر بنیاد یک برنامه ریزی بلند مدت است و شدنی است در برخی مواقع باره اعتراض کارشناسی پیمان بگیرد البته در این مدت همواره باره پشتیبانی سازمان بورس پیمان گرفتیم.
جمالی تصریح کرد : با پشتیبانی سازمانهای بورس، مالیات و حسابرسی ، سایپا توانست فرآوری خود را افزایش داده و از روزی ۳۰۰ دستگاه به بیش از ۲۵۰۰ دستگاه در روز برساند و توانست ۵۴ درصد افزایش فرآوری در سال گذشته را پژوهنده یا پژوهشگر کند.
مدیرعامل گروه سایپا گفت: با پشتیبانی و بردباری سهامداران برنامه های طراحی شده در حال اجراست و سال گذشته ترازنامه شرکت اصلاح شد و هرسال نگاه جدیدی در سایپایی نوین داریم.
وی تصریح کرد: سال گذشته ۵۹ درصد افزایش ریالی در فرآوری داشتیم و همچنین از طرف سازمان بورس بیشترین پشتیبانی را داشتیم و بالاترین رقم صکوک کشور را توانستیم به خود برگزیدن دهیم.
جمالی خاطرنشان کرد :درباره فرآورده اقدامات موثری داشته باشیم و خوشبختانه با همکاری سایپا citroen شرکتی بصورت ۵۰-۵۰ برپایی شد که این همکاری نشان از کامیابی سایپا در عملکردش است چراکه شرکتهای جهانی تکاپو های ما را بصورت ریزبین رصد می کنند
وی با اشاره به انجام کارها در سایپا بر بنیاد اقتصاد مقاومتی گفت: اعتقاد استوار دارم که راهکار کشور بر بنیاد اقتصاد مقاومتی است و در سایپا هم با هستی فشارهای موجود عملکردمان بر بنیاد اقتصاد مقاومتی استوار است.
مدیرعامل سایپا گفت: بر بنیاد همین رویه توانستیم در سال گذشته ۶ درصد بهره بازار را افزایش دهیم و کار سنگین در گسترش فرآورده را پیوسته دهیم.
وی پافشاری کرد: در سال گذشته فرآورده جدید کوییک را شناسایی کردیم و تا چند ماه آینده این فرآورده پس از گذراندن همگی استانداردها وارد بازار خواهد شد.همچنین تا پایان سال نخستین فرآورده از پلتفرم sp100 وارد بازار خواهد شد. جمالی گفت: پایبند می شوم که سالیانه دو فرآورده جدید در سایپا رونمایی بکنیم و این میسر نخواهد شد جز با پشتیبانی سهامداران سایپا که تاکنون نیز اینگونه بوده است . جمالی اظهار کرد: در امسال گروه خودرو سازی سایپا با ۱۱درصد افزایش فرآوری توانسته شرایط خوبی را بوجود آورد به طوری که در ۴ ماه گذشته گروه سایپا ۲۰ درصد افزایش فرآوری به نسبت مدت همانند سال گذشته داشته است.
مدیر عامل گروه سایپا گفت: در امسال سود و زیان شرکت در ترازنامه مالی شرکت اصلاح شده، به گونه ای که شرکت های جهانی با رصد شرایط مالی شرکت های سایپا آماده شراکت وسرمایه گزاری در شرکت های زیر گردآور سایپا هستند و این در حالی است که تا چند وقت پیش جزء شرکت های زیان ده بودند.
وی افزود: زمینه صادراتی در گروه سایپا از جنبه سیاسی بیرون و تمام سرمایه گذاری ها و صادرات به چهره کارشناسی در قالب سرمایه گذاری و همکاری با کشورهای با ثبات از آنگونه کشورهای قاره افریقا مانند الجزایر چهره گرفته و با یک برنامه ریزی و راهبرد سنجیده پیشامد افتاده است.
وی یادآوری کرد: هیات مدیره تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با اصلاح ترازنامه مالی شرکت های زیانده از تمام پتانسیل سایپا برای پژوهنده یا پژوهشگر کردن افزایش سود بیشتر برای سهامداران بهره ببرد و هدف ما سودآوری سهامداران با تلفیق و همکاری با شرکت های بیگانه می باشد.
جمالی افزود: امیدوارم که با همراهی و همدلی سهامداران مانند دو سال گذشته زمینه رشد و تعالی شرکت را افزایش دهیم و بتوانیم از تمام گنجایش های گروه کاربرد کنیم.
مدیر عامل سایپاسال ۹۶ را سال موفقی برای گروه سایپا دانست و گفت : با همکاری سازمان بورس مقرر شده امسال اوراق صکوک به ارزش ۸۰۰میلیارد تومان منتشر شود.
وی گفت: برنامه های خوبی برای فرآوری محصولات جدید و بیرون کردن محصولات کهنه در نظر گرفته شده به گونه ای که مشتریان محصولی مانند pride، با پروا به اینکه بخشی از اقتصاد خانواده آنها محسوب می شود و کارایی مهمی در کارگماری خانواده ها ی مشتریان گروه سایپا داشته است شرایط آنان را در نظر خواهیم گرفت و محصولی متناسب با استانداردهای جدید و بها پسندیده جایگزین خواهیم کرد. همچنین با پروا به تقاضای بالای این فرآورده در بازار مقرر شده است به گونه ای کنش کنیم که متقاضیان این فرآورده به یکباره با توقف فرآوری هنگام روبرو نشوند و با برنامه ریزی که خواهیم داشت آنرا پیش از اجرای الزامات استانداردی از سبد فرآورده بیرون خواهیم کرد .
مدیرعامل گروه سایپا در پایان یادآوری کرد: هیات مدیره سایپا آمادگی دارد تا سایپا را به سرنویس یک برند جهانی مطرح کند و همکاری و سرمایه گذاری های چند وقت بازپسین به تازگی نشان می دهد که بستر و شرایط مناسبی با تغییراتی که در اصلاح ساختار مالی انجام شده در این شرکت فراهم است.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام