سایت جامع خودرو در ایران


» ساخت نسخهٔ 4x4x2 آلترین بدست مهندسان مرسدس ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


مرسدس هرگز با ساخت خودروهای آفرود بی‌همانند غریبه نیست که با نگاه به مدل‌های G63 6×۶ و G500 4×۴۲ کاملاً می‌توان به این درستی پی برد؛ ولی حالا مهندسان این شرکت، خودروی دیگر را هم به این خانواده اضافه کرده‌اند. این خودرو یک E کلاس آلترین است که حالا آلترین ۴×۴۲ نام گرفته است.

مرسدس سال گذشته با شناسایی مدل E کلاس آلترین، پاسخی به مدل کهنه‌کار audi A6 آلرود داد. این خودرو با بدنه‌ای کراس مانند، ۱۵۶ میلی‌متر بلندی از سطح زمین و برخورداری از سامانهٔ چهارچرخ جنباننده ۴Matic به‌چهره استاندارد در همگی مدل‌ها، جایگزین مناسبی برای یک SUV محسوب می‌شود؛ ولی نسخهٔ عادی این خودرو با هستی داشتن نامی که به معنای تمام مسیرها است، تمرکز چندانی بر روی جاده‌های خشن و ناهموار ندارد. از این روی، حالا این E کلاس آلترین به یک آفرودر توانا تبدیل شده است تا اطمینان بدهد که می‌تواند در همگی مسیرها جنبش کند.

برای این کار، مهندسین مرسدس از مدل‌های G63 6×۶ و G500 4×۴۲ الهام گرفته و در نخستین قدم، آلترین را به محورهای پورتال مجهز کردند که بلندی کلی هنگام‌را به ۴۲ سانتیمتر رسانده است یعنی بیشتر از دو برابر بلندی نسخهٔ عادی آلترین. افزون بر این، این خودرو به گردآور‌ای از رینگ‌های ۲۰ اینچی با لاستیک‌های ۲۸۵ مجهز شده و به‌طورکلی فاصلهٔ عرضی محورهای هنگام نیز ۲۰ سانتیمتر بیشتر شده است.

برای پیشرانهٔ این کراس استیشن آفرود نیز از یک یکتا ۳٫۵ لیتری V6 توربوشارژ کاربرد شده است که از مدل E400 قرض گرفته شده و ۳۳۰ اسب بخار توان و ۴۸۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این پیشرانه به‌اندازهٔ کافی نیرومند هست تا بتواند آلترین ۴×۴۲ را روی مسیرهای ناهموار به‌پیش براند ولی این موتور سیکلت یا هر موتور سیکلت بنزینی دیگری در آلترین عادی قابل گزینش نیست چراکه این خودرو صرفاً با موتورهای دیزلی در دو مدل E220d و E350d عرضه می‌گردد.

ولی برخلاف خودروهای آفرود پیشین مرسدس، آلترین ۴×۴۲ فاقد گیربکس ضریب سنگین و قفل دیفرانسیل است که از توانایی‌های آفرود هنگام می‌کاهد. از این خودرو فعلاً تنها همین یک دستگاه ساخته شده است ولی اتو اکسپرس پس از آزمایش هنگام، نظر مثبتی نسبت به آلترین ۴×۴۲ داشته همچنین بر پایه گفته‌هایی، این شکیبیدن هستی دارد که مرسدس اقدام به فرآوری هنگام در شماری بسیار اندک نماید.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام