سایت جامع خودرو در ایران


» subaru WRX، رکورد نوربرگ‌رینگ در کلاس سدان را شکست ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷


بارندگی پسین در پیست نوربرگ‌رینگ، بخت subaru برای ثبت یک رکورد تاریخی را از میان برده بود؛ ولی این بار در هوای آفتابی‌، subaru توانست رکورد زیر هفت دقیقه را در دوزخ سبز برای مدل WRX STI ثبت کند.

خودروی subaru WRX STI تایپ RA NBR، یک دور پیست دوزخ سبز را در ۶ دقیقه و ۵۷.۷ ثانیه طی کرد و بدین سان توانست رکورد جدیدی در گروه سدان چهاردر ثبت کند. با ثبت زمان جدید، این خودرو با کشمکش ناچیز به رکورد ۶ دقیقه و ۵۷ ثانیه‌ای porsche ۹۱۸ اسپایدر رسیده است. subaru قول انتشار ویدیوی ثبت این لحظه تاریخی را داده است و همه مشتاقانه در چشمداشت دیدن دم هستیم.

خودروی NBR ویژه، وارد خط فرآوری انبوه نشده است و از پلتفرم مدل ۲۰۱۷ خودروی WRX STI کاربرد می‌کند. پیشرانه ویژه رالی ۲.۰ لیتری توربوشارژ تخت و چهار سیلندر این خودرو، ۶۰۰ اسب بخار نیرو فرآوری می‌کند که در پیوستگی بدست گیربکس ویژه مسابقات قهرمانی رالی جهان، به هر دو اکسل منتقل می‌شود. subaru پیشتر هم از این مدل برای ثبت رکورد در آبخوست (abxast) من (Isle of Man TT course) و چشم وهمچشمی در راه افزاینده جشنواره گوودوود کاربرد کرده بود؛ ولی نسخه پسین این خودرو به لطف یک کیت بدنه جدید با بال پشتی متغیر، هندلینگ بهتری دارد.

۵۰۰ نسخه از مدل جاده‌ای خودروی RA در سه ماه نخست سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد که آپشن‌های رالی و ساز و برگ کامل خودرویی که با دم ثبت رکورد شد، ندارند؛ ولی مدل گیرا‌تر و تقویت‌شده STI هستند که با پیشرانه ۲.۵ لیتری توربوشارژ تخت و چهار سیلندر، به همراه ۳۱۰ اسب بخار (۵ اسب بخار کمتر از مدل استاندارد) نیرو عرضه می‌شود. گیربکس این خودرو مجهز به جا‌کننده‌ی دنده کوتاه و نسبت تجدیدنظر شده برای دنده سه است. دمپرهای بیلستین و بهبود مهار جنبش خودرو، مایه ارائه هندلینگ تیزتر می‌شوند؛ همچنین به لطف کاپوت و بال پشتی فیبر کربنی، وزن خودرو کاهش یافته است.

منبع MOTOR1لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام