سایت جامع خودرو در ایران


» اگر شورای چشم وهمچشمی نبود، بها خودرو چه می‎شد؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

اگر شورای چشم وهمچشمی نبود، بها خودرو چه می‎شد؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶


شورای چشم وهمچشمی گران فروشی خودرو را به هنگام اعلام نمی‌کند
در حالی مدیرعامل سایپا معتقد است، بها گذاری خودرو باید به بازار محول شود که رئیس شورای چشم وهمچشمی می گوید: مطمئناً اگر بازبینی این شورا نبود چگونگی بازار خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان خیلی بدتر از اکنون می شد.
از همان روزهای نخست ورود شورای چشم وهمچشمی به بازار خودرو، انتقادات زیادی به این جستار از سوی شرکت های خودروساز مطرح شد که چرا بها خودرو را باید شورای چشم وهمچشمی تعیین کند. این در حالی است که این شورا بازار خودرو را انحصاری دانسته و براساس قانون خود را ملزم به تعیین دستورکار بها گذاری خودرو می داند.
به گزارش تسنیم،شیوا در همین پیوستگی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما اگر شورای چشم وهمچشمی نبود بها‌ها تا چه میزان افزایش پیدا می‌کرد؟ گفته است: مطمئنم اگر شورای چشم وهمچشمی بازبینی و کنترلی بر بازار خودرو نداشت چگونگی بازار خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان خیلی بدتر از اکنون بود. در حال آماده در بازار آرامش نسبی هستی دارد.
وی اضافه کرده است: اگر خودروهای دیگری به سرنویس رقیب Kia Pride در بازار بود هنگام زمان بازار این خودرو انحصاری نبود و ما بها‌گذاری این فرآورده را انجام نمی‌دادیم. اگر عده‌ای معتقدند که بازار خودروهای پایین‌تر از ۴۵ میلیون تومان انحصاری نیست بیایند بگویند بهره خودروسازان و تنوع محصولات آنها در این بخش چگونه است و آیا مردم در خرید ملزم به خرید محصولات محدودی هستند یا توان گزینش دارند؟
اظهارات رئیس شورای چشم وهمچشمی در انحصاری بودن بازار خودرو در حالی مطرح می‌شود که مهدی جمالی مدیرعامل سایپا در این باره به گزارشگر تسنیم گفته است: بها گذاری خودرو باید بدست بازار انجام شود. در بها گذاری دستوری هم مصرف کننده و هم تولیدکننده ناخشنود هستند.
وی با بیان اینکه اگر بها‌گذاری بدست بازار انجام شود تولیدکننده باید از سیاست های بازار پیروی کند، افزود: بهترین کار این است که روش بها گذاری تغییر پیدا کند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام