سایت جامع خودرو در ایران


» بنتلی گالین؛ خودرویی با الهام از کشتی‌های لوکس ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


بنتلی امروز از نسخه‌ی ویژه‌ی کنتیننتال GT کانورتیبل رونمایی کرد که Galene Edition نام دارد. این خودرو که بدست بخش خودروهای ویژه بنتلی به نام مولینر ساخته شده استT نسخه‌ای بسیار لوکس در سبد این برند ریشه دار انگلیسی محسوب می‌شود.

دپارتمان مولینر که طراحی این خودرو را عهده‌دار بوده، در مراحل طراحی این خودرو با یکی از برترین سازندگان کشتی‌های لوکس بریتانیا یعنی Princess Yachtes همکاری کرده است تا برخی ویژگی‌های این گونه کشتی‌ها در خودرو لحاظ شوند. این مدل را می‌توان در رنگ سفید یخچالی یا آبی زنگاری سفارش داد که معمولا در کشتی‌های لوکس به کار می‌رود. البته همانندی این خودرو با کشتی‌های تفریحی به همین‌جا ختم نمی‌شود و در تو یا درون هنگام نیز از موادی همانند کاربرد شده است.

 بنتلی کنتیننتال GT نسخه‌ی Galen

نیروی باره نیاز برای جنبش این خودرو از راه یک پیشرانه‌ی ۸ سیلندر V شکل توئین توربو به حجم ۴ لیتر تأمین می‌شود که می‌تواند ۵۰۷ اسب بخار توان و ۶۶۰ نیوتون متر گشتاور فرآوری کند. در این خودرو نیز از قاب موتور سیکلت پیشرفته‌ی بنتلی کاربرد شده است که سبب می‌شود آرامش سرنشینان در تو یا درون کابین، دقیقا همانند با مدل کوپه‌ی کنتیننتال GT باشد.

 بنتلی کنتیننتال GT نسخه‌ی Galen

طرحی با حال و هوای اقیانوس

در طراحی بیرونی این خودرو، مولینر کوشش کرده است خطوط را طوری شکل دهد تا حس و حال آب‌های شفاف و زلال اقیانوسی را به بیننده منتقل کنند. مدل سفیدرنگ خودرو، درخشش خاصی دارد و دقت در ساخت جزئیات ظاهری هنگام را باید در سطح بسیار عالی توصیف کرد.

مدل آبی‌رنگ از کاپوتی با رنگ آبی تیره برخوردار است و امضای مولینر، یعنی رینگ‌های ۲۱ اینچی پولیش شده با نام Propeller هم در بنتلی گالین دیده می‌شود.

 بنتلی کنتیننتال GT نسخه‌ی Galen

مولینر و کابینی همانند کشتی لوکس

در تو یا درون کابین بنتلی کنتیننتال GT نسخه‌ی گالین، به‌فراوانی از قطعات دست‌ساز با بهترین کیفیت شدنی کاربرد شده است که هم حس یک بنتلی ناب و هم حس حضور در یک قایق لوکس را به سرنشینان منتقل می‌کنند. صندلی‌ها از بهترین گونه چرم هستند که می‌تواند از گونه لینن و یا پورتلند باشند؛ درحالی‌که دوخت صندلی‌ها نیز همگی به‌چهره دستی و به زیبایی تمام انجام شده است.

روی داشبورد، زیر آرنجی مرکزی و رودری‌ها نیز ادواتی به رنگ قهوه‌ای روشن به چشم می‌خورد و برای فرمان از روکش چرم کاربرد شده است.

 بنتلی کنتیننتال GT نسخه‌ی Galen

رنگ سفید بدنه در تو یا درون خودرو هم کار شده و فضای درونی صندوق بار به همین رنگ است. در این بخش نیز عالی‌ترین گونه چرم آلکانترا کاربرد شده است. چوب کاری و رنگ تو یا درون کابین هنگام‌قدر عالی است که هم روشنایی زیادی به ارمغان می‌آورد و هم حس لوکس هنگام را به‌خوبی منتقل می‌کند.

دیگر نکته‌ای که در فضای درونی این خودرو هستی دارد، به کارگیری چوب گردو در برخی نقاط کابین است که سطح جدیدی از کیفیت ساخت را که انحصارا برای مدل گالین در نظر گرفته شده است، نشان می‌دهد. در انتها باید اشاره کرد از این خودرو تنها به شمار بسیار اندک ۳۰ دستگاه ساخته خواهد شد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام