سایت جامع خودرو در ایران


» خداحافظی porsche با پیشرانه‌های دیزلی؟! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

خداحافظی porsche با پیشرانه‌های دیزلی؟!

دسته بندی : اخبار ، پورشه ، خودرو ، دیزلی تاریخ : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶


مدیرعامل کمپانی porsche آقای اولیور بلوم می‌گوید این برند تا پایان دهه میلادی جاری درباره توقف یا پیوسته فرآوری محصولات دیزلی خود تصمیم خواهد گرفت. این نخستین باری است که یک خودروساز آلمانی به‌چهره همگانی درباره شایستن حذف پیشرانه‌های دیزلی سخن می‌گوید.

Porsche Panamera Diesel
Porsche Panamera Diesel

رسوایی آلایندگی دیزل گیت گروه فولکس واگن‌واگن روی porsche نیز تأثیر گذاشته و همین فرمایش مایه شده این کمپانی گزینه‌های متفاوتی را در نظر بگیرد.

بلوم در مصاحبه با رویترز گفت: “البته ما به این دشوار نگاه می‌کنیم. ما هنوز تصمیمی دراین‌باره نگرفته‌ایم.”

Porsche Macan
بلوم همچنین گفته که porsche ترکیبی از خودروهای مجهز به پیشرانه‌های سوختن درونی، پلاگین هیبریدی و کاملاً الکتریکی را در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده عرضه خواهد کرد و تا پایان دهه میلادی جاری درباره توقف یا پیوسته فرآوری پیشرانه‌های دیزلی تصمیم خواهد گرفت.

دودمان بعدی کاین که چشمداشت می‌رود در ماه سپتامبر شناسایی شود بر پایه گفته‌های بلوم همچنان با نیروهای محرکه دیزلی عرضه خواهد شد و البته پانامرا نیز همینگونه خواهد بود. او گفت:

برای دودمان‌های بعدی محصولات سناریوهای متفاوتی هستی خواهد داشت.

porsche هنوز هم روی محصولات دیزلی خود تکیه دارد زیرا نزدیک ۱۵ درصد فروش جهانی این برند را تشکیل می‌دهند.

Porsche Macan
بلوم چشمداشت دارد محصولات کاملاً الکتریکی این شرکت تا سال ۲۰۲۵ میلادی نزدیک یک‌چهارم فروش جهانی را تشکیل دهند. بلوم همچنین تأیید کرده که این کمپانی در حال همکاری با audi برای ساخت پلتفرم مشترک خودرویی الکتریکی است که با کد PPE شناخته می‌شود و در مدل جدید میژن E بکار خواهد رفت.


رئیس porsche همچنین گفته اگر تقاضای کافی هستی داشته باشد شاید مدل‌های الکتریکی دیگری را نیز بر پایه پلتفرم میژن E بسازد:

چشمداشت داریم کلان‌شهرهای چین و آسیا بسیار تند به به کارگیری حمل‌ونقل الکتریکی روی بیاورند. من معتقدم که در ۵ سال آینده پیشرانه‌های سوختن درونی کمی در شهرهای بزرگ دیده خواهند شد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام