سایت جامع خودرو در ایران


» مهار نخستین خودروی خودران سطح ۳ بدست تراشه‌های انویدیا ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


شرکت audi پیمان است نخستین خودروی خودران سطح ۳ را سال آینده روانه‌ی بازار کند؛ این خودرو به قابلیت پیشرفته‌ی «راهنمای شدامد» مجهز خواهد بود که بدست پردازنده‌های ساخت شرکت انویدیا مهار می‌شود. به‌جز این قابلیت، دیگر امکانات این خودرو هم مثل امکانات مربوط به سرگرمی، ابزارهای کنترلی مجازی و تبلت‌های پشت صندلی‌های جلو، به پردازنده‌های انویدیا مجهز خواهد شد.

سطح ۳ به سطحی از خودروهای خودران گفته می‌شود که در هنگام، راننده نیازی به پروا به جاده در شرایط ویژه ندارد؛ مثل هنگامی‌که خودرو با سرعتی کمتر از ۶۰ کیلومتر بر ساعت در آزادراه‌هایی که بدست موانع فیزیکی بخش‌بندی شده است، در جنبش باشد. در این شرایط، خودرو به‌چهره خودکار تشخیص می‌دهد که باید کنترلش را در گزین کردن راننده پیمان دهد؛ سپس راننده می‌تواند با پروا به قوانین راهنمایی و رانندگی، حرکتی که لازم باشد، انجام دهد. در حال آماده، خودروهای خودران شرکت تسلا، از سیستم سطح ۲ کاربرد می‌کند؛ در این سیستم، راننده باید همیشه به جاده پروا کند و آمادگی مهار دستی خودرو را در هر لحظه داشته باشد. در درستی، سطح ۲ از سیستم خودران برای کاربرد در شدامد‌ طراحی شده است؛ درحالی‌که سطح ۳ می‌تواند در آزادراه‌ها هم باره کاربرد پیمان بگیرد.

پردازنده‌های انویدیا، مغز اندیشمند سیستم کامپیوتری zFAS خودروهای audi خواهد بود؛ این computer، سیستم خودران خودروی A8 را مهار می‌کند که داده‌ها را از ماهواره، دوربین و حسگرهای لیزری و فراصوتی خودرو جمع‌آوری و تصویر جاده را در شرایط گوناگون بازسازی می‌کند. سیستم zFAS، گونه رفتار خودرو را هنگام جنبش در شدامد مدیریت خواهد کرد؛ به‌طور میانه در هر ثانیه، ۲.۵ میلیارد ورودی بدست این سیستم پردازش می‌شود.

audi A8

در هر ثانیه ۲.۵ میلیارد ورودی بدست سیستم خودران audi A8 پردازش می‌شود

البته سیستم خودران سطح ۳ هنوز مهار کامل خودرو را در دست نمی‌گیرد؛ این سیستم بیشتر برای این طراحی شده است که راننده بتواند با آرامش بیشتر و تمرکز کمتر پشت فرمان بنشیند. پیمان است سیستم خودران سطح ۴، مهار کامل خودرو را در دست بگیرد. audi و انودیا باید اعتماد زیادی به آی تی‌های خودران مدل A8 داشته باشند؛ چون پیمان است این خودرو از سال آینده در گزین کردن کاربران پیمان بگیرد.

به نظر شما آیا عرضه‌ی خودروی A8 با آی تی خودران، کامیابی‌آمیز خواهد بود؟لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام