سایت جامع خودرو در ایران


» کرمانشاه می‌تواند قطب “خودروسازی” غرب کشور شود ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶


به گزارش تازه ها خودرو به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمت زاده، امروز (سوم مرداد) در مراسم گشایش کارخانه خودروسازی ” Iran KHodro” کرمانشاه که با حضور دستیار نخست رییس جمهور انجام شد، با اشاره به فرآوری ۴۲۰ هزار دستگاه خودرو در چهار ماهه امسال در کشور، گفت: این میزان نسبت به مدت همانند سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی آشکارکردن امیدواری کرد: امسال فرآوری خودرو در کشور با پیوسته این روند به ۱.۶ میلیون دستگاه برسد.

نعمت زاده در پیوسته با بیان اینکه خودورسازی کرمانشاه جزو مصوبات سفر مقام معظم رهبری است، گفت: از همان سال نخست دولت اجرای این پروژه را پیگیری کردیم، ولی تامین اجتماعی که سهامدار بزرگ پروژه بود گرایش زیادی به انجام این کار نداشت.

وی افزود: در پایان با پیگیری های بسیار این سهام به گروه صنعتی Iran KHodro واگذار شد و این پروژه در کمتر از دوسال عملیاتی شد و به بهره برداری رسید.

نعمت زاده با اشاره به هستی ۲۲ تکه‌ساز خودرو در کرمانشاه، گفت: این گنجایش خوبی برای خودروسازی استان است.

وی تصریح کرد: نگاه ما به خودروسازی این استان صادراتی است و همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم کرمانشاه را به قطب صنعت خودرو در غرب کشور تبدیل کنیم.

وزیر صنعت در پیوسته به پالایشگاه در حال احداث آناهیتا کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در کرمانشاه پالایشگاه استوک داشتیم که نوسازی و گسترش هنگام مقرون به صرفه نبود و در همین راستا ساخت پالایشگاه آناهیتا را پیگیری کردیم.

وی افزود: بنا به دلایلی کار این پالایشگاه پیش نمی‌رود و هم از پالایشگاه استوک بیرون رانده شدیم و هم کار این پالایشگاه مانده و از دستیار نخست رییس جمهور می خواهیم کار ساخت این پالایشگاه را پیگیری کند.

وی افزود: راه اندازی این پالایشگاه می تواند علاوه بر تامین سوخت استان، بخشی از سوخت باره نیاز کشور عراق را هم تامین کند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام