سایت جامع خودرو در ایران


» تنها lamborghini کانسپت S موجود در جهان، به فروش می‌رسد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

تنها lamborghini کانسپت S موجود در جهان، به فروش می‌رسد

دسته بندی : خودرو تاریخ : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶


تنها lamborghini کانسپت S موجود در جهان، به فروش می‌رسد
تنها lamborghini کانسپت S موجود در جهان که یک خودروی مفهومی است، به‌زودی در یک حراجی عرضه خواهد شد.
معمولا هرگاه یک lamborghini برای فروش به حراجی می‌رود، پروا بسیاری به خود جلب می‌کند که این باره برای مدل‌هایی که ویژه و نایاب هستند، نمود بیشتری دارد؛ ولی این بار با یک مدل فوق‌العاده ویژه روبه‌رو هستیم که تنها یک دستگاه از دم هستی دارد.
این خودرو یک مدل مفهومی است که با نام کامل lamborghini کانسپت S شناخته می‌شود. البته نما دم شاید برای بسیاری از شما آشنا و کاملا همانند lamborghini گالاردو بدون سقف باشد؛ ولی نباید این مدل را با گالاردو اسپایدر اشتباه گرفت.
به گزارش زومیت چون مدل اسپایدر عملا دارای یک سقف تا شونده است؛ ولی این مدل کاملا بدون سقف ارائه می‌شود. کانسپت S، دارای شیشه‌ی جلو و دو شماره صندلی مجزا برای دو سرنشین است که بدست یک دیواره‌ی حائل از یکدیگر جدا شده‌اند.
تنها lamborghini کانسپت S موجود در جهان، به فروش می‌رسد
خودروی کانسپت S در نخست به‌سرنویس یک پروژه‌ی طراحی خودرو در سال ۲۰۰۵ شناسایی شد و هدف lamborghini از رونمایی چنین طرحی، نوعی ادای بزرگداشت به خودروهای پیکار‌ای کهنه بود که دارای دو قسمت مجزا برای سرنشینان خود و فاقد سقف بودند. چنین خودروهایی زمانی مطرح بودند که در دم دوره، lamborghini بیش‌ از آنکه به‌سرنویس یک سوپر اسپرت‌ساز مطرح باشد به خاطر تراکتورهای بسیار باکیفیت خود سرشناس بود.
دیگر ویژگی‌ی طراحی این خودرو به‌جز صندلی‌های کاملا جدای دم، ورودی هوای بزرگ‌تر برای تنفس پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر واقع در عقب این خودرو است. همچنین در بخش‌های جلویی و عقبی خودرو نیز تمهیدات دیگری برای بهبود آیرودینامیک اندیشیده شده‌ است تا در هنگام جنبش در سرعت‌های بالا، نیروی رو به پایین بیشتری فرآوری شود.
مواردی که در بالا روشنگری داده شد، در نخست اهمیت چندانی نداشتند، چون نمونه‌ی اولیه‌ی این خودرو اصلا فاقد پیشرانه بود؛ ولی lamborghini در پایان تصمیم گرفت این مدل را تکمیل کند. lamborghini تصمیم داشت ۱۰۰ دستگاه از این خودرو فرآوری کند و دم را به مشتریان وفادار خود بفروشد. حتی اقدامات اولیه برای آغاز فرآوری این خودرو نیز انجام شد؛ ولی سرانجام به انگیزه دشواری ها مالی و زمان فرآوری طولانی این خودرو، lamborghini از تصمیم خود منصرف شد و بدین سان تنها یک دستگاه از این خودرو به فرآوری رسید تا ارزش کلکسیونی پیدا کند.
تنها lamborghini کانسپت S موجود در جهان، به فروش می‌رسد
کانسپت S پس از نصب پیشرانه، به یک کلکسیونر مستقل فروخته شد؛ ولی lamborghini برای فراخور‌ها و رویدادهای خودرویی گوناگون این خودرو را دعوت می‌کرد. با این هستی، این خودرو نزدیک ۱۸۰ کیلومتر کارکرد دارد.
این خودرو گرچه یک فرآورده مفهومی به شمار می‌رود؛ ولی به انگیزه مشترک بودن بخش فنی دم با گالاردو، می‌تواند در خیابان و جاده نیز باره کاربرد پیمان گیرد. البته برای رانندگی با این خودرو باید از عینک نگهبان در برابر باد نیز کاربرد کنید، چون بلندی شیشه‌ی جلوی دم بسیار کوتاه است.
به گیرا‌ترین بخش حراجی، یعنی بها این خودرو برای فروش می‌رسیم. کانسپت S پیمان بود در یک حراجی در سال ۲۰۱۵ به فروش برسد که در دم زمان، قیمتی نزدیک ۲.۴ الی ۳ میلیون دلار برای دم پیش‌بینی شد. برای خودروهایی مانند این مدل که تنها یک دستگاه از دم‌ها موجود است، هیچ قانون خاصی در زمینه‌های بها‌گذاری هستی ندارد و شدنی است این بار بها متفاوتی برای این خودرو پیشنهاد شود. فعلا باید تا زمان آغاز حراجی RM Sotheby که ماه آینده برگزار خواهد شد صبر کرد تا شاید گران‌بها‌ترین خودروی گیتی، از برند lamborghini شناخته شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام