سایت جامع خودرو در ایران


» شاخ‌به‌شاخ nissan قشقایی و honda CR-V ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


nissan قشقایی یکی از دوست داشتنی‌ترین شاسی بلندهای بازار بریتانیا بوده و به‌روزرسانی‌های پسین که روی دم چهره گرفته مایه بهبود نما و کابین شده‌اند؛ ولی یکی دیگر از خودروهای مدعی این کلاس honda CR-V جدید است که جایگزین دودمان پیشین دوست داشتنی خود شده است.


در این نوشتار اجمالی بر دم شدیم تا دو خودروی یاد شده را در برابر یکدیگر پیمان دهیم تا ببینیم کدام‌یک برتر هستند.


honda هنوز جزئیات بها‌گذاری فرآورده جدید خود را منتشر نکرده ولی برای این سنجش از بها دودمان پیشین کاربرد کرده‌ایم. اگر قشقایی را کنار CR-V پارک کنید متوجه خواهید شد که honda به‌طور قابل‌توجهی بزرگ‌تر بوده و بها دم نیز این جستار را نشان می‌دهد. این جستار به خاطر تلاش honda به برای پیمان دادن CR-V در جایگاهی بالاتر از رقبایی چون ford اِج و mazda CX-5 بوده است. قشقایی پایه از پیشرانه ۱٫۲ لیتری بنزینی توربو با قوت ۱۱۵ اسب بخار کاربرد کرده و بهای ۱۸۹۵۵ پوندی دارد. honda CR-V از پیشرانه ۲ لیتری تنفس طبیعی با قوت ۱۵۵ اسب در حالت پایه کاربرد کرده و ۲۳۴۷۵ پوند بها خورده است.

در سنجش نسخه‌های هم‌رده خواهید فهمید که honda نزدیک ۴ هزار پوند گران‌تر از قشقایی است. به‌طور اگزمپل برای مقال قشقایی مجهز به پیشرانه ۱٫۶ لیتری دیزل ۱۳۰ اسبی بهای ۲۰۷۵۵ پوندی دارد درحالی‌که CR-V مجهز به پیشرانه دیزل ۱٫۶ لیتری ۱۲۰ اسبی بهای ۲۴۵۱۵ پوندی داشته و شما این اضافه پرداخت را تنها برای فضای بیشتر تقبل می‌کنید زیرا هر دو خودرو در نسخه پایه دارای کروز مهار، پیوستگی بلوتوث، سیستم تهویه دلپذیر و چراغ‌های روز روشن LED هستند. تنها برتری honda در این زمینه رینگ‌های آلیاژی استاندارد است.

  • استایل و طراحی ظاهری


nissan قشقایی برای سال ۲۰۱۷ فیس لیفت شده است. این خودرو از جلوپنجره بزرگ‌تر کرومی V شکل کاربرد کرده و چراغ‌های جلو گوشه دارتر هستند. در نمای پهلویی گواه همان خیزهای قشقایی پیش از فیس لیفت هستیم. در بخش عقب نیز گواه سپر بازطراحی شده و طراحی جدید چراغ‌های ترمز هستیم.

ولی در طرف CR-V را داریم که اگرچه جدید بوده ولی استایل محافظه‌کارانه داشته و بدنه دم بسیار همانند دودمان پیشین است. در بدنه گواه خیزهای بسیار کمی هستیم. در بخش عقب نیز چراغ‌های ترمز بدست نواری کرومی به یکدیگر متصل هستند ولی این جستار برای مضحک نشان ندادن نما CR-V کافی نیستند. از طرف بدنه پف‌کرده خودرو به چم(cham ) فضای بیشتر کابین نسبت به nissan است.


به‌روزرسانی سال ۲۰۱۷ مایه اضافه شدن برخی ساز و برگ جدید به کابین قشقایی شده‌اند که از این جمله می‌توان به فرمان بازطراحی شده و طراحی به‌روز سیستم اطلاعات سرگرمی اشاره کرد. جدای از این، طراحی خودرو بسیار همانند مدل پیش از فیس لیفت بوده و گواه کنسول مرکزی با دکمه‌های بسیار و دانستن قابلیت دوام بالا هستیم. فضای عقب برای دو تن برجسته است ولی نشستن سه تن مایه برپایی دانستن تنگی خواهد شد. صندوق ۴۳۰ لیتری برای حمل اکثر وسایل خانواده بس است.

اگرچه می‌توان نما honda را کمی فراموش کرد ولی کابین دم دلنشین‌پروا‌تر از nissan است. کنسول مرکزی CR-V طراحی بهتری داشته و گرافیک سیستم اطلاعات سرگرمی دم شفاف‌تر است. نشان‌دهنده‌ها نیز مایه برپایی دانستن نوین‌تری شده است. به انگیزه بزرگ‌تر بودن CR-V، فضای بیشتری نیز در کابین فراهم شده است. این خودرو ۵ نفره است ولی سه تن به راحتی در عقب می‌توانند بنشینند. فضای بار ۱۱۰۰ لیتری honda به راحتی قشقایی را شکست می‌دهد.

  • سواری و پیشرانه‌ها


در روی جاده قشقایی تمرکز زیادی روی سواری موردنیاز یک خانواده یعنی راحتی دارد. این خودرو از سیستم تعلیق نسبتاً پیچیده‌ای که معمولاً در خودروهای گران‌تر کاربرد می‌شود بهره برده و به راحتی می‌تواند دست اندازهای جاده را پشت سر بگذارد. این اتمسفر ریلکس با مهار‌هایی که پاسخ‌های دقیقی دارند پشتیبانی می‌شود. پیشرانه‌های کم‌توان‌تر همخوانی خوبی با قشقایی دارند. نسخه‌های ۱٫۲ لیتری بنزینی و ۱٫۵ لیتری دیزلی هم قوت کافی داشته و هم مصرف مناسبی را بر جای می‌گذارند.

ما هنوز نتوانسته‌ایم CR-V جدید را در بریتانیا برانیم ولی بر پایه بررسی‌های چهره گرفته در آمریکا به نظر می‌رسد سواری خودرو نسبت به مدل پیشین بهبود قابل‌توجهی دارد. این خودرو در هنگام عبور از پیچ‌ها نزدیک بهً تخت باقی مانده و گرانیگاه خودرو پایین دانستن می‌شود که همین به افزایش دانستن پایداری کمک می‌کند. همچنین گفته شده که این خودرو به راحتی ناهمواری‌ها را رد می‌کند. مهار‌های خودرو همانند اکثر محصولات کنونی شرکت ریزبین بوده و ترمز ماشین ۹۸ نیز ظاهراً پاسخ‌های خوبی دارد.


هستی چنین فاصله قیمتی به این چم(cham ) است که گزینش‌هایی شخصی هستی خواهد داشت. اگر دنبال پرداختی بیشتر از ۲۵ هزار پوند هستید بنابراین honda CR-V انتخابی نیرومند خواهد بود زیرا تجربه رانندگی پسندیده و کابین و صندوقی جادار دارد. اگر بودجه شما کمتر است قشقایی هنوز هم گزینه‌های نیرومند بوده زیرا راحتی بالا و کاربرد مناسبی دارد.

منبع: CARWOWلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام