سایت جامع خودرو در ایران


» انگیزه ها امضا نشدن پیمان نامه تندر ۹۰ چیست؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


در حالی «ایسنا» روز گذشته از عدم‌تمدید پیمان نامه فرآوری تندر ۹۰ تازه ها داد که یک منبع آگاه در گفت‌‌وگو با «دنیای اقتصاد» طولانی شدن روند تمدید این پیمان نامه را به‌انگیزه اصلاحات طرف ایرانی در برخی مفاد اجرا نشده سرنویس کرد.

به گزارش اخبارخودرو به نقل از دنیای اقتصاد، به گفته این منبع آگاه پیمان نامه فرآوری تندر ۹۰ در سال ۱۳۹۳ منقضی شد. در هنگام مقطع به‌انگیزه تحریم‌های اعمال شده بر کشور امکان تمدید این پیمان نامه هستی نداشت؛ با هستی این مقامات renault در چشمداشت به ثمر رسیدن نتایج مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ بودند تا بتوانند از این روش بار دیگر در بازار ایران به کار و جنبش بپردازند.

انگیزه ها امضا نشدن پیمان نامه تندر ۹۰ چیست؟

انگیزه ها امضا نشدن پیمان نامه تندر ۹۰ چیست؟

وی پافشاری کرد که هر چند در شرایط کنونی که ۲ سال و اندی از امضای توافق هسته‌ای ایران با کشورهای غربی می‌گذرد، این پیمان نامه باید امضا می‌شد، ولی دو طرف به‌انگیزه اجرایی نشدن برخی مفاد از دسته صادرات ۲۰ درصدی، درونی‌سازی بالای ۵۵ درصد و عدم‌انتقال فناوری روز به صنعت خودرو ایران با یکدیگر اختلافاتی دارند؛ بر این پای بست مجموع این موارد مایه شده که تمدید پیمان نامه به کندی پیش برود.

این منبع آگاه همچنین پافشاری می‌کند که تمدید پیمان نامه امری زمانبر است؛ چراکه قراردادهای خودرویی دارای نکات فنی بسیاری هستند، ولی در شرایط کنونی که همچنان فرآوری تندر ۹۰ در خطوط دو شرکت خودروساز پرکار است باید با اصلاح مفاد گذشته پیمان نامه جدیدی تنظیم شود که بتواند منافع خودروسازان ایرانی را تامین کند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام