سایت جامع خودرو در ایران


» شکستن رکورد جهانی peugeot با فرآوری ۲۰۶ و ۴۰۵ در ایران ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش اخبارخودرو به نقل از دنیای اقتصاد، بر پایه گزارشی که به‌طور آنلاین در پسندیدن سهامداران پیمان گرفته این شرکت در نیم سال ۲۰۱۷، مبلغ ۱۵۸ میلیون یورو در ایران سرمایه‌گذاری کرده است.

سرمایه‌گذاری این شرکت فرانسوی در قالب جوینت‌ونچر با ایران‌خودرو در شرایطی است که به‌نظر می‌رسد مبلغ یاد شده آشکارا وارد شرکت ایکاپ نشده و peugeot ۱۵۸ میلیون یورو را با بدهی ایران‌خودرو بر سر عدم‌پرداخت حق لیسانس در دوران تحریم تهاتر کرده است.

دیگر نکته قابل اهمیت این گزارش ثبت رکورد جدید peugeot – citroen در کسب سود سره( sare ) از فروش محصولات این گروه صنعتی است؛ به‌طوری‌که فروش خودروهای این شرکت با رشد ۶/ ۳ درصدی روبرو شده و سود سره( sare ) هنگام نیز به ۲۶/ ۱ میلیارد یورو رسیده است. براساس گزارش یاد شده درآمد این گروه ۵‌درصد نیز افزایش یافته و به ۱۷/ ۲۹ میلیارد یورو رسیده است.

شکستن رکورد جهانی peugeot با فرآوری ۲۰۶ و ۴۰۵ در ایران

شکستن رکورد جهانی peugeot با فرآوری ۲۰۶ و ۴۰۵ در ایران

گزارش سود سره( sare ) و فروش peugeot citroen در شرایطی اعلام شده که این شرکت در بسیاری از کشورها توانا به فروش محصولات خود نبوده و با زیان‌های قابل‌توجهی روبه‌رو شده است؛ به‌طوری‌که در گزارش عملکردی این شرکت فرانسوی بسیاری از محصولات با رشد منفی همراه است .

به‌سرنویس نمونه نیمه نخست ۲۰۱۷ محصولاتی همچون ۱۰۸، ۳۰۸، ۳۰۱، ۲۰۰۸، ۲۰۸، ۴۰۸، ۵۰۸ در سنجش با نیم سال ۲۰۱۶ با افت فروش روبه‌رو بودند و دیگر محصولات همانند ۵۰۰۸ یا ۳۰۰۸ با اندک رشدی روبرو شدند ولی آنچه منجر به ثبت رکورد جدید سوددهی این شرکت در بازه زمانی یادشده شده با نادیده گرفتن رشد فرآوری دو خودروی van traveler و ۴۰۰۸، مربوط به دو فرآورده ۲۰۶و ۴۰۵ است.

شرکت peugeot در فروش خودروی ۲۰۶ در نیمه نخست سال‌جاری میلادی نزدیک ۱۲۴۳ درصد رشد را به ثبت رسانده و در فروش خودروی ۴۰۵ نیز رشدی ۱۶۵۶ درصدی را تجربه کرده است.

با این حساب در شرایطی دیگر محصولات این شرکت فرانسوی با افت روبرو شده که فروش دو خودروی ۲۰۶ و ۴۰۵ به تنهایی منجر به جهش ناگهانی این شرکت بر سکوی پرفروش‌های خودروسازی جهان شده است؛ بنابراین به تعبیر برخی کارشناسان، ایران که مکان فروش اصلی این دو خودرو فرانسوی است کارایی فراوانی در رکوردهای دست نیافتنی peugeot داشته است.

ولی با نگاهی به گزارش یادشده، آمار فروش و عرضه خودروی ۲۰۰۸ peugeot نیز قابل اهمیت است خودرویی که پیش فروش هنگام با پیشباز مشتریان ایرانی روبه‌رو شد و ایران‌خودرو تا شهریورماه سال آینده تعهد تحویل این خودرو را به متقاضیان دارد. بر این پای بست فروش ۲۰۰۸ در نیمه نخست ۲۰۱۷ در سنجش با ۲۰۱۶ با ۱۰درصد رشد منفی همراه بوده است؛ به‌طوری‌که در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ شمار ۱۳۳ هزار و ۹۴۰ دستگاه از این خودرو عرضه شده حال آنکه در نیم سال ۲۰۱۷ این شمار به ۱۲۰ هزار و ۲۴۸ دستگاه رسیده است . بنابراین در شرایطی فروش peugeot ۲۰۰۸ در دیگر کشورها با افت همراه شده که در ایران با پیشباز فراوانی از سوی مشتریان روبرو شد.

ولی در گزارش peugeot به این نکته اشاره شده که این شرکت در مدت ۶ ماه توانسته ۱۲۰ هزار خودروی ۲۰۰۸ به فروش رساند حال آنکه در ایران در کمتر از دو روز ۱۶ هزار دستگاه از این خودرو به فروش رفته است . پس از لغو تحریم‌ها و بازگشت شرکت peugeot به ایران پیمان نامه جوینت‌ونچری میان ایران‌خودرو و peugeot به امضا رسید. در این پیمان نامه فرآوری و عرضه سه خودروی ۲۰۰۸، ۲۰۸ و ۳۰۱ دیده شد که از خودروی ۲۰۰۸ به‌سرنویس نخستین خودروی پسابرجامی یاد می‌کنند. ماه گذشته ۱۶ هزار دستگاه از این خودرو با پیشباز فراوان مشتریان ایرانی پیش فروش شد و بنابر قول ایران‌خودرو شهریورماه امسال نیز تحویل هنگام آغاز خواهد شد. ولی بنا به گفته مسوولان شرکت peugeot، ایران محور اصلی راهبرد گسترش پژوسیتروئن در منطقه خاورمیانه و آفریقا محسوب می‌شود. خاورمیانه و آفریقا سومین بازار بزرگ میان‌المللی رو به رشد این خودروساز فرانسوی است. در سال ۲۰۱۵ فروش گروه خودروسازی پژوسیتروئن در این منطقه با رشد سالانه ۴/ ۶ درصدی به ۱۸۰ هزار و ۲۰۰ دستگاه رسید. بنابر گزارش نیم سال این شرکت فرانسوی ایران بازار پیشتاز خودرو در منطقه خاورمیانه و آفریقا به‌شمار می‌رود و پیش‌بینی می‌شود بازار ایران با شتاب به روزهای اوج خود در سال ۲۰۱۱ با فروش ۶/ ۱ میلیون دستگاه خودرو بازگردد و همچنین پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵ همه فروش سالانه به ۸/ ۱ میلیون دستگاه برسد.

در گزارش پژوسیتروئن پافشاری شده صنعت خودروی ایران ۷۵۰ هزار پیشه سر راست و غیرمستقیم برپایی کرده است و ۴ درصد از نیروی کار در این صنعت مشغول به کار هستند. ایران با نزدیک ۸۰ میلیون تن جمعیت، دومین کشور پرجمعیت منطقه خاورمیانه و آفریقا به‌شمار می‌رود. ۷۰ درصد از ایرانیان در شهرها و نزدیک ۱۵‌میلیون تن در تهران و کناره ‎ ها هنگام زندگی می‌کنند و روند شهری‌شدن در این کشور پیوستگی دارد. براساس این گزار ش گروه خودروسازی پژوسیتروئن به لطف برند peugeot حضوری طولانی در بازار خودروی ایران داشته است. در سال ۲۰۱۰ این گروه ۴۷۰ هزار دستگاه خودرو در ایران فروخت که از این شمار ۴۶۰ هزار دستگاه مدل‌های peugeot بود. برآوردهای کنونی نشان می‌دهد شمار خودروهای peugeot در ایران بیش از ۴ میلیون دستگاه است. آمار ازآنش خودرو در ایران ۲۰۱ دستگاه در ازای هر هزار تن یا ۷/ ۱۵ میلیون دستگاه خودرو به ازای همه جمعیت ۷۸میلیون نفری است. این در شرایطی است که میانگین جهانی ازآنش خودرو ۱۶۱ دستگاه به ازای هر هزار تن است.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام