سایت جامع خودرو در ایران


» ویراژ زن موتور سیکلت سوار بر بام تهران ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

ویراژ زن موتور سیکلت سوار بر بام تهران

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶


بانوی موتوسواری که پیشه اصلی او صنعت چاپ است

ویراژ زن موتور سیکلت سوار بر بام تهران

فارس و یزد اینگونه می‌گویند) خودرو- حتماً بانو‌های دوچرخه‌سوار را در خیابان دیده‌اید یا زنانی که پشت فرمان کامیون و اتوبوس می نشینند و به پیشه‌هایی که مردانه است، مشغولند. ولی کار و جنبش بانوان در برخی رشته‌های ورزشی مردانه مانند موتورسواری و ماشین‌رانی هم گیرایش ها و سختی های خود را دارد.

به گزارش پایگاه خبری «فارس و یزد اینگونه می‌گویند) خودرو» به نقل از جام جم، نرگس سمیعی زاده یکی از هنگام بانوان جوان است که در رشته موتورسواری در حال کار و جنبش است، هر چند موتورسواری پیشه اصلی او نیست ولی او با عشق به طبیعت به سراغ یکی از هیجانی‌ترین رشته‌های ورزشی که بیشتر آقایان در هنگام تخصص دارند، رفته است. گفتگوی انجام شده با این موتورسوار پیشه‌ای که برای رسیدن به هدفش سختی‌های زیادی بردباری کرده را در پیوستگی می‌خوانید.
بانو سمیعی زاده خواهشمندمً خودتان را بیشتر شناسایی کنید
من نرگس سمیعی زاده متولد نخست فروردین سال ۶۱ و فرزند کوچک خانواده هستم، همچنین دو برادر بزرگتر از خودم دارم. رشته اصلی من در دبیرستان ریاضی بود ولی پس از دیپلم وارد رشته نقشه‌کشی ساختمان شدم. برای ورود به دانشگاه در رشته کارشناسی زبان اسپانیایی شرکت کردم چون به این زبان دلبستگی داشتم. پس از انجام درسم به علت پیشه خانوادگی پدر و برادرم، پدرم پافشاری داشت کنارش باشم و رشته‌اش را پیوستگی دهم. پیشه او لیتوگرافی و چاپ و جزء پیشکسوتان این صنعت است؛ در سال ۸۵ وارد پیشه پدرم شدم، در حال آماده مدیریت گردآور لیتوگرافی را بر دوش داردم. پس از چند سال پرماسیدن کردم دوباره باید آموزه بخوانم، بنابراین نزدیک دو سال پیش مدرک فوق لیسانس خود را در رشته مدیریت اجرایی دریافت کردم.

از چه سالی به کراس (موتورسواری) علاقمند شدید و انگیزه دلبستگی شما به این رشته ورزشی چه بود؟
من از کودکی به رشته‌های هیجانی دلبستگی داشتم و اسکی بازی می‌کردم. موتورسواری را هم دوست داشتم و علاقمند بودم روزی دوره آموزشی این رشته ورزشی را بگذرانم.
شما سرانجام به هدفی که پیش رو داشتید، رسیدید و حالا یک بانو موتورسوار هستید. خواهشمندمً برای علاقمندان بگویید چگونه این دوره را گذراندید؟
رشته موتورسواری در ایران برای بانوان کاملاً رسمی شده است و تا جایی که آگاهی دارم هیچ دشوار قانونی برای آموزش هنگام هستی ندارد. من نخستین بار از راه یک بانو موتورسوار که در پیج اینستاگرام برای آموزش به بانو‌ها تبلیغ کرده بود، تصمیم به یادگیری گرفتم؛ از او خواستم شرایط آموزش را برایم روشنگری دهد. سپس، یک نشست با هم ملاقات داشتیم و روز پس وارد پیست شهران شدم. در این پیست، تمرین بانو‌ها و آقایان هیچ مانعی ندارد. روز نخست با گونه ها موتور سیکلت اشنا شدم، یک موتور سیکلت را کنار خودم راه بردم و پرماسیدن کردم چقدر برای یک بانو حمل موتور سیکلت کار سخت و سنگینی است؛ هنگام روز سخت و نفس‌گیر بود. با این حال من از یک سال و نیم پیش موتورسواری را آغاز کردم. چندین نشست در شهران و یکی دو نشست در کرج کار کردیم و پس از هنگام من موتور سیکلت خریدم.

به نظر می‌رسد موتورسواری پیشه‌ شما محسوب نمی‌شود. چه روزها و ساعت‌هایی به کراس سواری می‌پردازید؟
کوشش کردم بیشتر روزهایی که وقت آزاد دارم به موتورسواری بپردازم. پس از چند نشست که با یک مربی‌ام کار کردم، مربی‌ام دگرگون شد و کوشش کردم هفته‌ای یک بار یا ۱۰ روز یک بار تمرین کنم. اوایل تمریناتم بیشتر بود و می‌خواستم به هدفم برسم. کوشش می‌کردم وقت بیشتری بگذارم و عصرها بیشتر موتور سیکلت سواری می کردم.
آیا تاکنون با منعی برای موتورسواری به سرنویس یک بانو روبرو شده‌اید؟
پیست‌های شهران و آزادی برای بانوان پرکار است، من کارت ورود به پیست ویژه خودم را دارم و تاکنون هیچ بازداری قانونی نداشته باشد.
تهیه لباسی که برای موتورسواری بر تن دارید، در ایران کمی سخت است. در این زمینه با چه مسائلی روبرو بودید و چگونه این جامه را تهیه کردید؟
لباسی که می‌پوشیم جامه کراس است که برای هر دو موتور سیکلت تریل و تریال به سختی تهیه کردم. چون بیشتر جامه‌ها پسندیده آقایان بوده و سایز هنگام بزرگ است. جامه‌های بانوان موتورسوار در این رشته تفاوت زیادی با جامه آقایان ندارد و تنها تفاوتش از بابت سایز و رنگ است. برای همین تهیه جامه‌ها دشوار بود؛ به یارا می‌گویم چندماه درازا کشید تا بتوانم ساز و برگ خود را کامل کنم. نخستین بار در تمرین از ساز و برگ مربی‌ام کاربرد کردم ولی پس ساز و برگ را خریدم.

آیا آگاهی دارید چند بانو موتورسوار در ایران پرکار هستند؟
از شمار بانوان موتورسوار بی‌اطلاعم ولی در همایشی به نام “هیو” شرکت کردم که نزدیک ۱۰ بانو موتورسوار در گروه‌های سنی گوناگون حضور داشتند. میان پنج تا ۶ تن در این رشته سرشناس هستند و سال‌هاست که در مسابقات تو یا درون کشور پرکار هستند حتی مقام‌های مختلفی به دست آورده‌اند. ما بانوان موتورسوار در کشور بسیار داریم. پیش درآمد انگار داشتم همین ۱۰ تن در کشور موتورسوار هستند ولی پس متوجه شدم در شهرستان ها هم موتورسوار بانو داریم ولی برجسته نیستند یا در پیست‌ها و عضو فدراسیون نیستند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام