سایت جامع خودرو در ایران


» ۲۱٫۴ لیتر در صد کیلومتر؛ میزان مصرف سوخت بوگاتی شیرون رسما اعلام شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


تجربه‌ای متفاوت با بوگاتی شیرون!
از زمانی که بوگاتی به فولکس واگن واگن واگذار شد، این شرکت با پشتیبانی های کمپانی مادر جانی تازه گرفت و توانست بازگشتی شکوهمندانه به دنیای خودروسازی داشته باشد. ویرون و شیرون دو مدلی هستند که بوگاتی پس از احیا آنها را روانه گاراژ ثروتمندان کرده است.
به گزارش دیجیاتو،همانطور که ویرون در زمان خود بی مانند بود، به نظر می رسد که شیرون نیز تا مدت ها بی مانند باقی بماند؛ انگیزه این فرمایش ساده است، نیروبخش این خودرو یک موتور سیکلت ۸ لیتری ۱۶ سیلندر به قوت تقریبی ۱۵۰۰ اسب بخار است که می تواند دستیابی به شتاب ۲٫۵ ثانیه و بیشینه سرعت ۴۲۰ کیلومتر در ساعت (اندک شده بصورت الکترونیکی) را شدنی سازد.
این موتور سیکلت که به راستی نسخه ارتقا یافته موتور سیکلت ویرون محسوب می شود، قوت باور نکردنی خود را در ازای مصرف سوخت بالا ارایه می کند. برای نمونه ویرون در هر صد کیلومتر ترکیبی ۲۳٫۵ لیتر سوخت از باک صد لیتری خود کم می کرد. این ارقام در صد کیلومتر شهری و جاده ای به ترتیب برابر با ۲۹٫۴ و ۱۵ لیتر بود.
پس از یک سال از زمان شناسایی شیرون در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۶، اکنون نتایج مصرف سوخت دم بدست آژانس نگهداری از پیرامون زیست آمریکا موسوم به EPA منتشر شده که بر این پای بست، شیرون در صد کیلومتر ترکیبی ۲۱٫۴ لیتر بنزین مصرف می کند.
این رقم در صد کیلومتر شهری و جاده ای به ترتیب ۲۶٫۱ و ۱۶٫۸ لیتر اعلام شده؛ با این حساب شیرون در صد کیلومتر ترکیبی و جاده ای کم اشتهاتر از ویرون بوده ولی در مسیرهای شهری پر مصرف تر از دم است.
هایپرکار بعدی بوگاتی برقی خواهد بود!
با پروا به اینکه شیرون نیز از یک باک صد لیتری بهره می برد، به شکیبیدن بسیار مالکین دم با کارکنان مکنده بنزین محل زندگی خود پیوستگی گرم و صمیمانه ای خواهند داشت! شاید به این انگیزه است که گفته شده جانشین شیرون از پیشرانه ای هیبریدی بهره خواهد برد.
پس از شیرون برخی مدل های دیگر هستند که مصرف سوخت بسیار بالایی دارند. برخی از این مدل ها بر این پایه اند داج چلنجر SRT هلکت با ۱۴، maserati گرن کابریو ۴٫۷ لیتری V8 با ۱۵، رولزرویس فانتوم با ۱۶٫۸، ferrari GTC4Lusso با ۱۸ و استون مارتین Vantage S V12 با ۱۹٫۶ لیتر مصرف سوخت در صد کیلومتر مسافت تشکیل شده از راه ترکیبی شهر و جاده.
بی گمان هیچ یک از این خودروها نمی توانند هنگام رانندگی با بیشینه سرعت، مثل بوگاتی شیرون در پهنا تنها ۸ الی ۹ دقیقه باک خود را خالی کنند!
بدیهی است که مصرف سوخت ترسناک شیرون، هیچ اهمیتی برای خریداران توانگر دم ندارد؛ چرا که به گفته آقای ولفگانگ دورهایمر (Wolfgang Durheimer) مدیر عامل بوگاتی، مشتریان این شرکت به طور میانگین صاحب ۸۴ خودرو، ۳ جت شخصی و یک قایق تفریحی هستند!

بد نیست بدانید وی در یکی از مصاحبه های خود فاش کرده بود که مشتریان بنتلی به طور میانگین ۸ سوپر اسپرت دیگر را نیز در کلکسیون خود دارند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که مشتریان بوگاتی به شکل ویژه ثروتمندتر از مشتریان دیگر شرکت های لوکس به نظر می رسند و دغدغه ای بابت مسائل اقتصادی به ذهن خود راه نمی دهند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام