سایت جامع خودرو در ایران


» درونی‌سازی، بها را کاهش می‌دهد؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

درونی‌سازی، بها را کاهش می‌دهد؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶


ایران دنبال رتبه نخست در خودرو‌سازی
ورود هر خودروساز یا سرمایه‌گذار بیگانه به صنعت خودرو، همیشه با دغدغه مسوولان صنعتی کشور بر سر میزان درونی‌سازی محصولات تولیدی مشترک همراه بوده است.
به گزارش دنیای اقتصاد، هرچند وزارت صنعت و خودروسازان با انگیزه برپایی ارزش افزوده در فرآوری خودرو و همچنین رشد و گسترش صنعت تکه‌ ایران بر درونی‌سازی محصولات مشترک با بیگانه‌ها پافشاری دارند، ولی باید دید که در قراردادهای پیشین پافشاری بر درونی‌سازی به چه میزان توانسته اهداف موردنظر مسوولان صنعتی کشور را تامین کند. بر این پای بست به‌نظر می‌رسد که وزارت صنعت، معدن و بازرگانی، باید در آغاز به تحلیل شرایط کنونی و واقعیات صنعت تکه کشور بپردازد و پس از دم درونی‌سازی را جزو الزامات ورود بیگانه‌ها پیمان دهد.
ازسوی دیگر به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، درونی‌سازی در شرایطی برای تکه ساز و خودروسازکشور سودده است که فرآوری فرآورده به تیراژ اقتصادی برسد؛ چراکه با رشد تیراژ، سرمایه‌گذاری تکه‌ساز نیز توجیه پیدا کرده و خواسته وزارت صنعت هم تامین می‌شود این در شرایطی است که ورود محصولات جدید با تیراژ اندک، درونی‌سازی را توجیه نمی‌کند. از سوی دیگر تجربه نشان داده که درونی‌سازی خودروهای تولیدی که مسوولان صنعتی پافشاری فراوانی به دم دارند، نه به ارتقای کیفی محصولات تولیدی ختم شده و نه رسیدن به بها ایده‌آل مشتریان. بنابراین سیاست‌گذاران صنعتی کشور باید با پروا به واقعیات موجود اقدام به صدور آیین نامه در این زمینه کنند این در شرایطی است که زمینه رشد و گسترش زنجیره خودروسازی کشور مسیرهای فراوانی دارد هرچند گسترش اجباری نمی‌تواند پسینیان راه‌حل در این راستا باشد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام