سایت جامع خودرو در ایران


» 90 سال با رولزرویس فانتوم… ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

۹۰ سال با رولزرویس فانتوم…

دسته بندی : 2018 ، اخبار ، تاریخچه ، جدید ، خودرو ، رولز رویس ، کلاسیک ، گالری ، لوکس تاریخ : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶


با رونمایی از دودمان جدید رولزرویس فانتوم، این فرصتی فوق‌العاده برای نگاه به بیش از ۹۰ سال تاریخچه این خودرو است. نخستین دودمان فانتوم در سال ۱۹۲۵ عرضه شد.


کمپانی رولزرویس در سال ۱۹۰۴ و بدست چارلز استوارت رولز و فردریک هنری رویس تأسیس شد. رویس تا سال ۱۸۴ خودروهایی با نام خود فرآوری می‌کرد.


زینت‌بخش جلوی هر دستگاه از رولزرویس تندیس سرشناس The Spirit of Ecstasy است که نخستین نسخه هنگام “نجوا” نامیده می‌شد. این تندیس در آغاز بدست چارلز سایکس طراحی شده بود.


در زمان شناسایی هشتمین دودمان فانتوم، رولزرویس در حال نمایش یک سری از نمونه‌های ویژه هر دودمان این خودرو کرده که دربرگیرنده دودمان نخست نیز مباشد.

خودروی دیگر یک دستگاه فانتوم دودمان دوم آبی رنگ است که بدست مالکوم کمپبل در سال ۱۹۳۳ خریداری شده بود. سقف سرعت ۱۵۳ کیلومتر در ساعت برای خودرویی در هنگام زمان دریافتن‌برانگیز بوده ولی احتمالاً برای آقای مالکوم چندان بسیار نبوده است.

ولی دیگر خودروی برجسته فانتوم دودمان چهارم بوده که در تملک جان لنون پیمان داشته است. این خودرو در سال ۱۹۶۵ وارد گاراژ لنون شده و رنگ اولیه هنگام مشکی بوده است. این خودرو در سال ۱۹۶۷ به رنگ زرد تغییر یافت و در سال ۱۹۷۰ با کشتی به آمریکا انتقال یافت.

دودمان کنونی فانتوم یعنی دودمان هفتم نخستین بار در سال ۲۰۰۳ و با هدایت مالک جدید یعنی ب ام و عرضه شد.

این فانتوم خودرویی بود که نشان دهنده فارس و یزد اینگونه می‌گویند) جدید رولزرویس بوده و بی گمانً کابینی بزرگ و فوق‌العاده دارد. از شاخصه‌های بی‌همتا این خودرو می‌توان به چترهای پنهان در درب‌های جلو اشاره کرد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام