سایت جامع خودرو در ایران


» عزم شهربانی برای برخورد با عاملان برخورد‌های ساختگی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


گفتار دستیار شهربانی راهور از برخورد‌های ساختگی در گفت‌وگو با «دنیای خودرو»

به‌گفته دستیار اجتماعی و فرهنگ شدامد شهربانی راهور روزانه شمار شماری از این گونه برخورد‌های ساختگی چهره می‌گیرند که کارشناسان شهربانی راهور با بررسی ریزبین صحنه برخورد، متهم یا متهمان را به مراجع قضایی تحویل خواهند داد.

عزم شهربانی برای برخورد با عاملان برخورد‌های ساختگی

عزم شهربانی برای برخورد با عاملان برخورد‌های ساختگی

به گزارش آگاهی ها خودرو، چندی پیش پزشکی‌قانونی اعلام کرد برخورد‌های ساختگی در حال افزایش است. البته این تنها مرکز مسئولی نبود که افزایش این گونه برخورد‌ها را گفتار می‌کرد.

به‌تازگی بیمه مرکزی هم اعلام کرد صنعت بیمه هرسال زیان قابل‌توجهی از محل «زیان‌های ساختگی» را متحمل می‌شود و برای جلوگیری از دم نیاز به همکاری بیشتر مردم با صنعت بیمه دارد.

گزارش‌های شهربانی هم به نوعی بر افزایش این گونه برخورد‌ها صحه می‌گذارد. ازجمله این که چند وقت پیش شهربانی آگاهی استان قم اعلام کرد پنج تن از اعضای یک باند برخورد ساختگی را دستگیر کرده است.

دستگاه قضایی هم برای عاملان این گونه برخورد‌ها خط‌و‌نشان کشیده است از آنگونه علیرضا خانی‌زاده، دادرس دادسرای ناحیه ۳۲ (راهور) از دو سال زندان و جزای نقدی برای کلاهبردارانی که تصادفات ساختگی را طراحی می‌کنند، آگاهی ها داد.

فصل مشترک همه این گفتار‌ها از طرف شهربانی، دستگاه قضایی و مراکز بیمه نشان از این جستار دارد که میزان برخورد‌های ساختگی در کشور افزایش یافته است.

شهربانی در جریان برخورد پیمان بگیرد
سرهنگ عین‌الله جهانی، دستیار اجتماعی و فرهنگ شدامد شهربانی راهور ناجا درباره رواج برخورد ساختگی و گونه ها این پدیده به «دنیای خودرو» می‌گوید: «در میان حوادث و تصادفات رانندگی در شبانه‌روز به چهره اندک و انگشت‌شمار تصادفاتی با هدف زورگیری و کلاهبرداری چهره می‌گیرند و به راستی برخورد ساختگی هستند. در این گونه برخورد هر دو سو برخورد با توسل به روش‌های متقلبانه کوشش در برپایی صحنه برخورد‌های ساختگی دارند و تلاش می‌کنند با فریب کار‌شناس برخورد و شرکت‌های بیمه منافع مالی را به دست بیاورند. این گونه برخورد‌های ساختگی و ساختگی یا میان دو راننده خودور صحنه‌‌سازی می‌شود یا میان راننده وسیله‌نقلیه و عابرپیاده چهره می‌گیرد و از پیش شیوه رویداد برخورد هماهنگ‌شده است یا فردی با هدف پیشین زمینه برخورد خود با وسیله نقلیه در حال عبور را فراهم می‌کند.»

سرهنگ جهانی با پافشاری بر حضور شهربانی در صحنه برخورد می‌گوید: «هنگام برخورد چون جرمی رویداد افتاده، بهترین کار شدنی این است که هر دو سو برخورد حتما عوامل نیروی انتظامی و شهربانی راهور را در جریان بگذارند. به کار‌شناسان برخورد شهربانی ابلاغ شده که در بازدید برخورد‌ها حتما دقت نظر لازم را به هزینه دهند تا فریب صحنه برخورد‌ ساختگی را نخورند و با انطباق یادبود ها برخورد، محل دم و دیگر موارد دیگر گزارش‌های ریزبین را آماده کنند. ضمن این که با کارشناسی و دقت نظر کارشناسان شهربانی، بخش بزرگ‌ای از این گونه برخورد‌ها قابل تشخیص، پناه دادن و شناسایی است. زمانی‌که آنها متوجه می‌شوند صحنه برخورد ساختگی است، بی درنگ نیروی انتظامی را در جریان می‌گذارند تا در صحنه برخورد آماده شوند، گزارش مربوطه بدست کارشناس شهربانی راهور مبنی بر ساختگی بودن صحنه برخورد آماده و به نیروی انتظامی داده می‌شود و وسایل نقلیه بازداشت و متهم یا متهمان به کلانتری برده و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی داده می‌شوند.»

دستیار شهربانی راهور در پیوسته روشنگری می‌دهد: «تجربه نشان می‌دهد در برخورد ساختگی فردی با خودرو که آسیبی هم ندیده بود ولی ادعای دریافت زیان را کرده و راننده هم پافشاری به آمدن شهربانی داشته است، فرد کوتاه آمده بود. در مواردی هم به خاطر این که راننده خود را گناهکار می‌داند، برای این که درگیر مراحل اداری و شهربانی نشود، مبلغی را به فرد مدعی زیان پرداخت می‌کند. بنابراین مردم در برخورد‌های اصلی و ساختگی حتما شهربانی را در جریان بگذراند و اگر برخورد ساختگی نباشد، راننده از پشتیبان بیمه کاربرد می‌کنند.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام