سایت جامع خودرو در ایران


» فشار واردکنندگان خودرو به وزارت صنعت ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

فشار واردکنندگان خودرو به وزارت صنعت

دسته بندی : اخبار عادی ، خودرو ، واردکنندگان خودرو تاریخ : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶


به گزارش آگاهی ها خودرو به نقل از ایسنا ،امرالله امینی  اظهار کرد: واردات خودرو در سه ماهه نخست امسال رشد بیش از ۱۳۰ درصدی داشته، بنابراین با پروا به افزایش شدید واردات و عرضه این محصولات، بها خودروهای وارداتی باید کاهش یابد.

وی با بیان اینکه با این حال شاهدیم که واردکنندگان خودرو به بهانه توقف ثبت سفارش واردات این محصولات از افزایش بها خودروهای وارداتی سخن می‌گویند، خاطرنشان کرد: با پروا به رشد شدید واردات خودرو، وزارت صنعت، معدن و بازرگانی حسب وظیفه قانونی خود برای مدیریت واردات وارد کنش شده است ولی دست‌های پنهان در واردات خودرو به دنبال سوءاستفاده از این جستار هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی پیوسته داد: فشار لابی‌های واردکننده خودرو بر وزارت صنعت، معدن و بازرگانی بسیار نیرومند است و می‌خواهند بها‌ها را بالا ببرند و بدبختانه شوربختانه این وزارتخانه نیز تاکنون عملکرد انفعالی داشته و برخوردی با لابی واردات خودرو نداشته است.

وی افزود: زمینه‌سازی واردکنندگان خودرو برای افزایش بها‌ها در حالی است که در دو سه سال پسین بها جهانی خودرو ثابت مانده و از این روی نه تنها دلیلی برای افزایش بها خودروهای وارداتی به ایران هستی ندارد بلکه با پروا به رشد بیش از ۱۳۰ درصدی واردات خودرو در چند ماهه نخست امسال و افزایش عرضه، بها این محصولات باید کاهش نیز یابد.

به گزارش ایسنا، افزایش شدید واردات خودرو در چند ماهه نخست امسال مایه شد وزارت صنعت، معدن و بازرگانی با هدف مدیریت واردات، ثبت سفارش واردات این محصولات را برای مدتی متوقف کند.

به دنبال  این اقدام ولی برخی واردکنندگان خودرو کوشش کردند از این نمد کلاهی برای خود ببافند و سرنویس کردند که توقف ثبت سفارش واردات خودرو مایه کاهش عرضه و به دنبال دم افزایش بها‌ها خواهد شد.

این در حالی است که فعالان بازار خودروهای وارداتی از ثبات در این بازار آگاهی ها داده و می‌گویند با پروا به رشد شدید واردات و برآیند اینکه افزایش عرضه، نه تنها افزایشی در نرخ خودروهای وارداتی نخواهیم داشت بلکه کاهش بها‌ها نیز محتمل خواهد بود.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام