سایت جامع خودرو در ایران


» ایران از واردات تایر وانت و کامیونت بی‌نیاز شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


با فرآوری سه سایز تایر رادیال وانتی بدست یزد تایر، کشور از واردات تایرهای وانتی و کامیونتی بی‌نیاز شد. اسکندر ستوده، مدیر‌عامل همتافت صنایع لاستیک یزد همزمان با هفدهمین نمایشگاه میان‌المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته مشهد از سه سایز تایر رادیالی وانت بار رونمایی کرد .

به گزارش تازه ها خودرو ،با فرآوری سه سایز تایر رادیال وانتی بدست یزد تایر، کشور از واردات تایرهای وانتی و کامیونتی بی‌نیاز شد. اسکندر ستوده، مدیر‌عامل همتافت صنایع لاستیک یزد همزمان با هفدهمین نمایشگاه میان‌المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته مشهد از سه سایز تایر رادیالی وانت بار رونمایی کرد و گفت: کلیه مراحل طراحی، فرآوری و عرضه تایرهای رادیالی و کامیونتی یزد تایر بدست کارآزمودگان درونی انجام گرفته است و تایرهای فوق با بالاترین کیفیت و با فناوری وردنشتاین هلند فرآوری و روانه بازار می‌شوند. ستوده با پافشاری بر اینکه ساخت تایرهای رادیال کامیونتی و وانت‌بار برای نخستین‌بار در کشور انجام شده است، به روزنامه «دنیای خودرو» گفت: سه سایز ۱۹۵r14c، ۷۰۰r16و ۵۰۱۶ برای نخستین‌بار بدست یزد تایر درونی‌سازی شدند و در چند روز آینده برای مصارف درونی و صادرات روانه بازار می‌شوند. مدیرعامل یزد تایر میزان فرآوری تایرهای وانتی را در حد تامین نیاز بازار درونی دانست و اظهار کرد: از این پس کلیه نیازهای بازار تایر در سایزهای اعلام‌شده وانتی و کامیونتی در تو یا درون فرآوری خواهد شد و کشور از واردات این سایز تایر بی‌نیاز می‌شود.»
ستوده همچنین بر لزوم همکاری بیشتر دستگاه‌های مسئول با تولیدکنندگان درونی پافشاری کرد و گفت: از آنجاکه تولیدات درونی در بسیاری از سایزها کفاف مصارف درونی را می‌دهد، جا دارد دستگاه‌های مسئول برای پشتیبانی از فرآوری درونی، برپایی کارگماری و جلوگیری از برونرفت منابع ارزی از کشور جلوی واردات تایر به‌ویژه در سایزهای فرآوری‌شده در تو یا درون را بگیرند. وی همچنین از همکاری خوب خودروسازان درونی با تولیدکنندگان درونی تازه ها داد و گفت: «بخش بزرگ‌ای از این لاستیک‌ها بدست تولیدکنندگان وانت‌بارهای درونی مانند بهمن‌خودرو خریداری و با نصب روی محصولات تولیدی روانه بازار می‌شوند. به‌گفته ستوده تایرهای وانتی رونمایی‌شده در نمایشگاه مشهد با کیفت روز لاستیک‌های تولیدشده در اروپا به بازار عرضه می‌شود و قابلیت چشم وهمچشمی با محصولات روز جهان را از نظر کیفیت و بها دارد. علاوه‌بر رقابتی بودن بها محصولات یزدتایر با محصولات روز اروپا، بها این محصولات کمتر از یک‌دوم تایرهای بیگانه است که در کنار صرفه اقتصادی برای مصرف‌کننده، کشور را نیز از واردات تایر در سایز رینگ‌های ۱۴و ۱۶وانتی بی‌نیاز می‌کند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام