سایت جامع خودرو در ایران


» دودمان بعدی mazda 3 با فناوری سوختن جدید می‌آید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


به تازگیً mazda اقدام به شناسایی مدل سال ۲۰۱۸ از فرآورده دوست داشتنی خود یعنی ۳ کرده است ولی تازه ها جدید منتشر شده نشان می‌دهند که این کمپانی ژاپنی از نمایشگاه خودروی فرانکفورت برای رونمایی فناوری پیشرانه جدیدی خواهد کرد که در دودمان بعدی این خودرو بکار خواهد رفت.


به گزارش موتورینگ، این خودروساز ماه آینده فناوری “سوختن فشرده همگن HCCI” را در آلمان شناسایی خواهد کرد.

جزئیات کمی درباره فناوری HCCI که به اصطلاح “سوختن بدون جرقه” نیز نامیده می‌شود منتشر شده ولی این سیستم از فشار و پرس برای مشتعل کردن آمیخته سوخت و هوا کاربرد می‌کند. این فرمایش مایه حذف نیاز به شمع‌های مرسوم شده و به بهبود مصرف سوخت کمک می‌کند.

ظاهراً mazda می‌خواهد پس از شناسایی این فناوری در نمایشگاه فرانکفورت کانسپتی را شناسایی کند که پیش‌نمایشی از دودمان بعدی mazda 3 است. گفته شده این کانسپت در نمایشگاه خودروی توکیو رونمایی خواهد شد ولی هنوز بیانیه‌ای رسمی دراین‌باره منتشر نشده است.


اگر گفته‌های منابع خبری صحت داشته باشد دودمان بعدی mazda 3 بر پایه همان پلتفرم دودمان کنونی ساخته خواهد شد ولی به بدنه‌ای کاملاً جدید مجهز خواهد شد و کابینی ارتقا یافته خواهد داشت. همچنین طیف پیشرانه‌های جدید اسکای اکتیو ۲ که از سیستم HCCI یاد شده کاربرد خواهند کرد در این خودرو ارائه خواهند شد.

پس از شناسایی پیشرانه‌های اسکای اکتیو ۲ در mazda 3 جدید، این پیشرانه‌ها در دیگر محصولات کمپانی نیز بکار گرفته خواهند شد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام