سایت جامع خودرو در ایران


» مصوبه جدید دولت برای شماره گذاری خودروهای وارداتی و درونی + دستک ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم؛ هیئت وزیران در مصوبه ای شرایط جدید شماره گذاری خودروهای وارداتی در ازای اسقاط خودروهای فرسوده را ابلاغ کرد. بر بنیاد جداول ابلاغی دولت، برای شماره گذاری خودروهای سواری و وانت وارداتی با مصرف سوخت(در ۱۰۰ کیلومتر چرخه ترکیبی) بیش از ۵ لیتر میان ۲ تا ۸ خودرو فرسوده بایستی اسقاط شود. در این میان عوارض پرداختی برای خودروهای بنزین سوز ۱۰ درصد ارزش گمرکی خودرو وارداتی تعیین شده است. همچنین برای خودروهای با مصرف سوخت کمتر از ۵ لیتر نیازی به اسقاط خودروهای درونی نیست ولی همچنان ۱۰ درصد ارزش خودرو وارداتی به سرنویس عوارض واردات خودروهای بنزین سوز بایستی پرداخت شود.

همچنین برای شماره گذاری خودروهای سواری فرآوری تو یا درون ضمن بخشودگی از پرداخت عوارض خودروهای بنزین سوز، به ازای مصرف سوخت بیش از ۸ لیتر در ۱۰۰ کیلیومتر چرخه ترکیبی باید یک خودرو فرسوده اسقاط شود.

بر بنیاد تبصره ۲ این مصوبه، ۱۰ درصد ارزش گمرکی ذکر شده در جدول زیر بدست  واردکنندگان در چارچوب  قانون بودجه سالیانه در اجرای قانون ترابری همگانی  و مدیریت مصرف سوخت برای گسترش و نوسازی ناوگان ترابری بار و رهسپار هزینه خواهد شد.

در پیوسته این مصوبه پافشاری شده است خودروهای نظامی و انتظامی از شمول این بند مستثنی خواهند بود. در تبصره ۴ این مصوبه نیز آمده است، خودروهای وارداتی به آزادگاه ها مشمول شماره گذاری(شمار اسقاط خودروهای فرسوده) این بند میگردند.

 

 لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام