سایت جامع خودرو در ایران


» چرا رولزرویس فانتوم این‌قدر گران است؟! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶


با هر فردی که تازه ها دنیای خودرو را دنبال نمی‌کند درباره خودرویی چون رولزرویس فانتوم گفتگو کنید بی گمانً به هزینه‌ها و برچسب بها دم اشاره می‌کند. دم‌ها به شما خواهند گفت که این دیوانگی است! چرا یک خودرو باید این‌قدر گران باشد؟! اگر پاسخ راستین این سؤالات را نمی‌دانید با ما همراه باشید تا بتوانید پاسخی درخور به این ادعاها بدهید.


برای گسترش رولزرویس فانتوم، مهندس بزرگتر این برند آقای فیلیپ کوهن تلاش داشته تکنیک‌های گسترش‌ای جدیدی را خلق کند که نه تنها کارایی را بالا می‌برد بلکه مایه برپایی کیفیت بهتر تا سال‌های سال می‌شود. او به‌طور کامل فرایند گسترش خودرو، سفارش و زنجیره تأمین قطعات فانتوم جدید را تغییر داده و این فرمایش مایه شده رولزرویس بتواند در آینده ۵ مدل جدید را فرآوری کند؛ و همه‌ی این‌ها با پلتفرم تمام آلومینیومی جدید خودرو آغاز می‌شود…


کسان افاده‌ای به شما خواهند گفت که رولزرویس زیر پرچم کمپانی مادر یعنی ب‌ام‌و پیمان دارد زیرا از برخی شاخصه‌های ویژه خودروهای این کمپانی کاربرد می‌کند. البته شفاف است که این ساختار جدید ویژه رولزرویس است.


کوهن همچنین به این نکته اشاره می‌کند که بدون کمک‌های ب‌ام‌و رولزرویس نمی‌توانست خودروهایی عالی بسازد:

من اندیشه می‌کردم شما نیازمند رابطه‌ای نیرومند با یک خودروساز انبوه‌ساز برای ساخت بهترین خودروهای فرآوری اندک هستید و این جستار امروزه صدق می‌کند.

او پیوسته می‌دهد:

ب‌ام‌و برخی از فوق‌العاده‌ترین تأسیسات ساخت خودرو را دارد ولی برتری‌ها از منظری که ما انگاشت می‌کردیم رخ نداده‌اند. ما یاد گرفتیم که با به کارگیری پلتفرم سری ۷ در حال درخواست قطعاتی برای ارائه چیزهایی هستیم که دلبستگی‌ای به عرضه دم‌ها نداریم. بدین ترتیب پیمانه اقتصادی در نظر گرفته شده به اندازه تفکرات ابتدایی قابل‌دوام نبوده‌اند.

با اینکه کمک‌های کمپانی فرآوری انبوهی چون ب‌ام‌و، رولزرویس هنوز هم کیفیت ساخت استثنایی و توجهی نمونه‌زدنی به جزئیات داشته و این ویژگی‌ها را نمی‌توان در خودروهای فرآوری انبوه جای داد. ظاهراً نقطه‌جوشی در ستون C خودرو هستی دارد که بسیار پیچیده بوده و با ربات نمی‌توان دم را انجام داد؛ بنابراین تکنیک‌هایی باید بکار گرفته شود که دم‌ها هم تنها با دست انسان انجام می‌شوند.

بنا به گزارش اتوکار، زمان و هزینه موردنیاز برای انجام این کار به اندازه زمان و هزینه‌ای است که برای تثبیت سقف فانتوم در جای خود گذاشته می‌شود. میزان توجهی که به جزئیات و در خلال فرایند فرآوری و ساخت فانتوم چهره می‌گیرد بیشتر از هر میزانی است که در خودروهای فوق‌العاده و استثنایی دیده می‌شود.


ولی همه‌چیز تنها به فرایند ساخت اندک نمی‌شود. میزان توجهی که به خلق هنر بکار رفته در نگارخانه روی داشبورد فانتوم چهره گرفته حیرت‌آور است. این هنر دست‌ساز به قدری پرماسیدن‌برانگیز است که می‌توان دم را روی دیوار نگارخانه‌های بسیار لوکس آویزان کرد و بهایی فوق‌العاده برای دم پرداخت. بله این هنر به سادگی روی داشبورد نشسته تا سرنشین‌های جلو در زمان رانندگی به دم نگاه کرده و لذت ببرند.

خب پس زمانی که فردی از شما درباره چرایی گران بودن بسیار رولزرویس فانتوم سؤال کرد شما می‌دانید که چگونه پاسخ او را بدهید…لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام