سایت جامع خودرو در ایران


» fiat‌ chrysler برای ساخت خودروی خودران، با اینتل و بی‌ ام‌ و همکاری می‌کند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶


BMW

سال گذشته بود که بی‌ام‌و همکاری خود را با اینتل و موبایل‌آی آغاز کرد تا آی تی خودروی خودران را تا سال ۲۰۲۱ به چرخه فرآوری برسانند. هدف این پروژه‌ی مشترک، برپاییِ سطح‌های گوناگون خودروی خودران، از پایین‌ترین تا بالاترین سطح است. حالا fiat chrysler نیز زیرساخت‌های مهندسی و آی تی خود، به‌علاوه تجربه‌ی کسب‌شده‌ در آمریکای شمالی را با پیوستن به این پروژه در گزین کردن پیمان می‌دهد.

همیشه برای گردآوری شرکت‌های خودروسازی برای یک پروژه مشترک، اشخاص مهمی پیش‌قدم می‌شوند. مدیرعامل fiat chrysler، سرجیو مارکیونه، می‌گوید:

برای پیشرفت در آی تی خودروهای خودران، همکاری شرکت‌های خودروسازی، شرکت‌های پیشرو در آی تی و شرکت‌های پشتیبان بایسته است. پیوستن fiat chrysler به این پروژه، سود مستقیمی را از این همکاری و فروش احتمالی، در کنار شرکت‌های دیگر که دید و هدف مشابهی دارند، نصیب ما خواهد کرد.

این گروه تا پایان امسال، ۴۰ خودروی خودرانِ آزمایشی عرضه خواهند کرد. به تازگیً اینتل و موبایل‌آی نیز اعلام کردند که در نقاط گوناگون جهان،۱۰۰ خودروی خودران عرضه خواهند کرد و شرکت‌های دیگر می‌توانند از داده‌های کسب‌شده بدست این خودروهای آزمایشی کاربرد کنند.

خودرو پرتال chrysler

چند ماه پیش، دلفی به پروژه اضافه شد تا ساخت پلتفرمی که شرکت‌های خودروسازی بتوانند بر بنیاد نیاز خود هنگام را شخصی‌سازی کنند، تضمین کند. دلفی تخصص خود را در زمینه حسگرها، ساختارهای الکتریکی، نرم‌افزار و یکپارچگی این موارد، به‌علاوه ترکیب داده که خودرو برای بررسی پیرامون از هنگام کاربرد و تصمیم‌گیری می‌کند، در گزین کردن گروه پیمان داد. خریدن موبایل‌آی بدست اینتل، نخستین پیشرفت این گروه محسوب می‌شود.

امنان جاشوا، مدیرعامل موبایل‌آی، می‌گوید:

از همکاری‌ها و تلاش‌های fiat chrysler که سال گذشته منجر به پیشرفت مهمی در ساخت پلتفرم شد، سپاسگزاری می‌کنیم؛ این پلتفرم به‌سرعت در حال پیمودن مراحل آزمایش و اجرا است.

Chrysler Portal EV/ chrysler پورتال ای وی

fiat chrysler پیش از این نیز دلبستگی‌مندی خود به خودروهای خودران را نشان داده بود. این شرکت مینی‌van هیبرید chrysler پسیفیکا را در گزین کردن پروژه خودروی خودران گوگل پیمان داده بود که سرانجام این مینی‌van به وِیمو رسید. گروه FCA، به تازگیً نیز مدل مفهومی و نیمه خودران chrysler پورتال را رونمایی کرده است.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام