سایت جامع خودرو در ایران


» شناسایی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ 6 کابریولت ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


مرسدس زمانی که قول یک سورپرایز بزرگ را در هفته خودروی مونتری داده بود شوخی نمی‌کرد. خودروی تمام الکتریکی سقف باز ویژن مرسدس-مایباخ ۶ کابریولت نسخه روباز از مدل سقف سخت با همان نام است که سال پیش در گردهمایی پبل بیچ شناسایی شده بود.


ویژن ۶ کابریولت به راستیً خودروی جذابی است. با ۵٫۸ متر درازا و به کارگیری رینگ‌های ۲۴ اینچی، به نظر می‌رسد کاپوت این خودرو کیلومترها درازا داشته و دم هنگام نیز به‌طور دراماتیکی به یک نقطه می‌رسد. جلوپنجره کرومی حجیم این خودرو تفسیر کننده چهره ویژن می‌باشد. بخش عقبی خودرو به سرنویس دم قایق توصیف شده و دست به دست با نام آبی متالیک برای رنگ خودرو زیبایی خود را نشان می‌دهد.


با وارد شدن به کابین گواه فضایی گمان‌انگیز و فوق‌العاده هستید. ویژن کابریولت ۶ دارای دو صندلی بوده و کابین دارای طراحی شناور است. از شاخصه‌های این فضا می‌توان به کنسول مرکزی بال مانند، عناصر نورپردازی گوشه ‎ها و پانل‌های دربی اشاره کرد که به نظر می‌رسد با خود صندلی‌ها ترکیب شده‌اند. هر یک از این نورهای آبی را که در کابین می‌بینید نور پس‌زمینه‌ای از لوگوی ستاره‌ای مرسدس هستند.


بجای به کارگیری صفحات نمایش دیجیتالی که در اکثر محصولات مرسدس بکار رفته، ویژگی‌های رترو و آنالوگی مثل دو پشت آمپر گرد در بالای ستون فرمان هستی دارند. مرسدس می‌گوید طراحان مسئول پاسخگویی به نیازهای مردمی هستند که خواهان تجربه‌ی اشرافیت سنتی در دنیایی دیجیتال هستند. برای راننده‌ها و سرنشینانی که هنوز نیازمند اطلاعات بیشتر هستند، عملکردهای اصلی رانندگی و اطلاعات ناوبری از راه دو هد آپ دیسپلی در شیشه جلو نمایش داده می‌شوند.


چهار پیشرانه الکتریکی همگام هستی دارد که هر یک روی هر چرخ بوده و رویهمرفته نیرو ۷۵۰ اسب بخاری را فرآوری می‌کنند. زیر کف خودرو گردآور باتری بزرگی هستی دارد که در زمان پیوست به شارژر تند می‌تواند تنها در پهنا ۵ دقیقه ۱۰۰ کیلومتر را به برد خودرو اضافه کند.

به لطف این گردآور باتری، محدوده حرکتی همه خودرو برابر با ۳۳۲ کیلومتر بوده که در شرایط آزمایش جدید اروپایی که بهینه‌تر بوده به ۵۰۰ کیلومتر می‌رسد. مرسدس می‌گوید شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت این خودرو زیر ۴ ثانیه ثبت شده درحالی‌که بیشینه سرعت هنگام به‌چهره الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت اندک شده است. این اعداد با ادعاهای سال پیش مرسدس درباره ویژن ۶ کوپه برابری می‌کند.

همانند کوپه سال پیش، این ویژن ۶ کابریولت نیز نمونه‌ای مفهومی بوده ولی نشان دهنده چگونگی گسترش سبد محصولات مایباخ در سال‌های آینده می‌باشد.

[دانلود ویدئو]لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام