سایت جامع خودرو در ایران


» هاوال H6، چهارمین شاسی بلند پر فروش در سطح جهان ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

هاوال H6، چهارمین شاسی بلند پر فروش در سطح جهان

دسته بندی : خودرو تاریخ : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶


به زودی خودروهای SUV گزینش نخست مشتریان در جهان خواهد شد؛ آیا می دانید میزان خودروهای به فروش رسیده در سال ۲۰۱۶ چند دستگاه بوده است؟ بیش از ۹۲٫۱۲ میلیون دستگاه (خودروهای سواری و بازرگانی) در سال۲۰۱۶ در جهان به فروش رسیده است.

به زودی خودروهای SUV گزینش نخست مشتریان در جهان خواهد شد؛ آیا می دانید میزان خودروهای به فروش رسیده در سال ۲۰۱۶ چند دستگاه بوده است؟ بیش از ۹۲٫۱۲ میلیون دستگاه (خودروهای سواری و بازرگانی) در سال۲۰۱۶ در جهان به فروش رسیده است.
آماری بسیار چشمگیر که رشد ۴٫۶% را نشان می دهد. ولی در این میان خودروهای پرطرفدار SUV با فروش بیش از ۲۶٫۳۱ میلیون دستگاه بیشترین رشد فروش را در میان دیگر گونه ها خودروها داشته است. به نمودار زیر نگاهی بیندازید.

خودروهای SUV در سال ۲۰۱۶ توانستند ۱۸٫۵% رشد را در سنجش با دیگر خودروها تجربه کنند و بهره خودروهای SUV در قیاس با همه خودروهای سواری فروخته شده در جهان بیش از ۳۰% بوده است که این یعنی دلبستگی مردم جهان به به کارگیری خودرهای SUV که ایران نیز از این قانون مستثنی نبوده و ایرانی ها نیز دلبستگی شدیدی به به کارگیری این خودروها دارند. که آمار فرآوری و فروش گونه ها خودروهای SUV نیز گواه همین راستی است.
ولی چین برای هشتمین سال پیاپی و با کسب ۳۰% از این بهره، بزرگترین فرآوری کننده خودرو در جهان است . SUVها در چین هم محبوبیت زیادی دارند به طوری که با فرآوری ۹٫۳ میلیون دستگاه خودرو رشد ۳۵٫۹ درصدی را تجربه کرده است. در سال ۲۰۱۶ بیش از ۴۶۲ مدل جدید خودرو به بازار چین به سرنویس فرآورده جدید شناسایی شدند که از این شمار ۱۲۳ دستگاه هنگام خودرو SUV بوده است .
برند های چینی فرآوری کننده خودرو SUV بسیار بسیار هستی دارند ولی برخی از آنها فروش خوبی در سال ۲۰۱۶ تجریه کرده اند ، برای نمونه برند هاوال به سرنویس نخستین شرکت چینی که تمرکز خود را بر فرآوری تخصصی این کلاس خودرو معطوف کرد و با تکیه بر تجربه زیادی که پیش تر تحت نام برند great wall کسب کرده بود، با شیب آرام ولی به چهره پیوسته توانسته این بازار را تحت الشعاع پیمان دهد. این شرکت با تنها ۷ مدل خودرو که همگی آنها SUV می باشند توانسته به سرنویس یک فرآوری کننده نیرومند در بازار چین و به تازگی دیگر بازارها کامیاب به ثبت رکوردهای ارزشمندی در شمار فروش شود.

خودرو هاوال H6 با فروش بیش از ۵۸۰ هزار دستگاه در صدر بهترین SUVهای چین پیمان دارد. ولی نه صبر کنید این آمار در سطح جهان چشمگیر تر و قابل پروا تر است .
قویترین رقبای فرآوری کننده خودرو های SUV با برند چینی ، سه شرکت GAC ، Changan و HAVAL می باشند که باز هم هاوال چشم وهمچشمی را به راحتی پشت سر گذاشته است.
 

بررسی چگونگی خودرو های با برند چینی در قیاس با برند های جهانی
بررسی میزان فروش خودرو های SUV در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که خودرو H6 از محصولات این شرکت در قیاس با خودرو های دیگر در رده چهارم فروش همه خودروهای SUV جهان پیمان گرفته است. هاوال در سطح جهانی در رده ۴ ام به چشم می خورد.
 

این آمار فروش ، بسیار هیجان انگیز و دلنشین است . این در حالی است که رقبای سرسخت زیادی در کنار هاوال پیمان دارند. بی گمان فروش ۵۸۰ هزار دستگاه از یک مدل SUV در یک سال و با تفاوت فاحش نسبت به رقیب بعدی خود انگیزه قاطع و آشکاری بر برتری این برند نسبت به دیگر رقبای خود می باشد . نکته قابل پروا این است که به طور معمول کشورهایی که در صنعت خودرو حرفی برای گفتن دارند ، یک یا دو برند سرشناس در سطح جهانی نیز دارند.
برای نمونه:

– ژاپن : toyota، honda و nissan
– کره : kia و هیوندا
– آمریکا: ford، جنرال موتور سیکلت، chrysler
– آلمان: audi، فولکس واگن واگن، بی ام دبلیو ، بنز
بر بنیاد این قانون متداول، یک یا دو برند جهانی نیز از چین خواهد بود : ولی کدام برند چینی بخت نامزد شدن برای یک برند جهانی را دارد؟ به نظر می رسد هاوال چشم انداز متمایزی در این زمینه ترسیم نموده است .این برند در میان SUV های جهان از منظر ارزش برند در رده ۴ ام پیمان گرفته است .

به نظر می رسد ، جهانی شدن برای این برند ساده تر از دیگر برند ها باشد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام