سایت جامع خودرو در ایران


» چرا صندلی راننده مک‌لارن F1 در میان یا میانی پیمان دارد؟! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


۲۵ سال از نخستین باری که maclaren F1 در خیابان حضور یافت می‌گذرد. این ربع سده زمان بسیار زود گذشته است… چه کسی بهتر از طراح این خودرو می‌تواند منعکس کننده ویژگی‌های دم باشد؟


گوردون مورای کار خود را به سرنویس یک مهندس ساختاره ۱ آغاز کرده و پیش از حضور در maclaren برای تیم برابم کار کرده است. البته در اوایل دهه ۹۰ میلادی او با چالش جدیدی در طراحی یک خودروی جاده‌ای روبرو شده و maclaren F1 نتیجه‌ی رویارویی با این چالش بوده است.

۲۵ سال پس، عملکرد F1 بدست خودروهای دیگری به زیر آمده ولی به خاطر داشته باشید خودروهای خیلی زیادی نتوانسته‌اند به رکوردهای این فرآورده افسانه‌ای دست پیدا کنند. یکی از ویژگی‌های فراموش نشدنی این خودرو موقعیت رانندگی بی‌همانند دم است به گونه‌ای که راننده در میان یا میانی نشسته و بدست دو سرنشین دیگر فراگرفتن می‌شود.


ولی چرا صندلی راننده در مرکز کابین پیمان داشته است؟ آیا این کار برای دریافتن بهتر اینرسی خودرو بوده است؟ یا ارائه دید پیش‌روی بهتر مدنظر بوده است؟ همه‌ی این موارد در این گونه طراحی دخیل بوده ولی هیچ‌یک از دم‌ها انگیزه اصلی اتخاذ این تصمیم طراحی نبوده است. همان‌گونه که می‌توانید به‌طور سر راست از زبان مرد اصلی F1 بشنوید، انگیزه اصلی پیمان داشتن موقعیت رانندگی راننده در میان یا میانی به خاطر موقعیت ماشین ۹۸‌ها بوده است!!!

[دانلود ویدئو]لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام