سایت جامع خودرو در ایران


» چرخ‌های فیبر کربنی و گران‌بها porsche، چگونه ساخته می‌شوند ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


porsche از چرخ‌ جدید فیبر کربنی سری ۹۱۱ Turbo S رونمایی کرد. به گفته‌ی این خودروساز آلمانی، رینگ‌های آلیاژی زیبایی که در تصاویر دیده می‌شوند، ۲۰ درصد سبک‌تر و مستحکم‌تر از رینگ‌های آلیاژی عادی هستند و در سنجش با دیگر رینگ‌های همانند، کارایی فوق‌العاده‌ای دارند.

چرخ فیبر کربنی porsche

چرخ فیبر کربنی porsche

این رینگ‌ها به‌طور کامل از پلیمر تقویت‌شده‌ی فیبر کربنی (CFRP) ساخته شده‌اند که دارای وزن کمتری هستند و کاملا برای جذب نیروهای طولی و پهلویی بهینه شده‌اند. همچنین بزه‌ دورانی کمتر رینگ، مایه افزایش بی‌پیشینه‌ی شتاب‌گیری و ترمزگیری و برآیند اینکه افزایش لذت رانندگی می‌شود.

چرخ فیبر کربنی porsche

چرخ فیبر کربنی porsche

فرایند فرآوری این رینگ در شرکت porsche، بسیار پیچیده است و دربرگیرنده برش و مونتاژ بیش از ۲۰۰ تکه‌ی جداگانه می‌شود. porsche از بزرگ‌ترین دستگاه بافت فیبر کربن جهان با قطر کم وبیش ۹ متر، برای بافتن فیبر کربنی چرخ جدید کاربرد می‌کند. هنگام مونتاژ، رینگ با رزین آغشته و در فشار و درجه گرما بالا سخت می‌شود. یک فرایند خنک‌کننده‌ی طولانی، فرآیندهای مونتاژ رینگ چرخ را تکمیل می‌کند و پس از هنگام، فرآیند پرداخت لاک روی هنگام انجام می‌شود.

چرخ فیبر کربنی porsche

چرخ فیبر کربنی porsche

به‌طور میانه، هر رینگ چرخ از ۱۱ مایل (۱۸ کیلومتر) یا هشت متر چهارگوش فیبر کربن ساخته می‌شود. porsche ادعا می‌کند نخستین خودروساز جهان است که از این IT بسیار پیچیده کاربرد می‌کند. راهکار نوین porsche، برتری‌های بنیادی نسبت به روش‌های معمول فرآوری فیبر کربن پیش آغشته ارائه می‌کند. این IT، ساختار ماده‌ی کربنی را به‌مراتب چگال‌تر و فشرده‌تر می‌کند؛ درحالی‌که این فرایند فرآوری، پسمان ها کمتری دارد.

چرخ فیبر کربنی porsche

چرخ فیبر کربنی porsche

فرآیند رنگ‌آمیزی سری ۹۱۱ Turbo S Exclusive، بسیار بی همتا است. رینگ‌ها در نخست با طلای پرداخت‌شده (صیقلی) رنگ‌آمیزی و پس از هنگام، با رنگ سیاه به‌طور کامل پوشیده می‌شود. سپس تکنسین‌ها با برنامه‌ریزی ریزبین یک دستگاه لیزر، لایه‌ی سیاه‌رنگ را از میان می‌برند تا لایه‌ی زرین آشکار و دوگانگی رنگ جذابی ارائه شود.

رینگ‌جدید فیبر کربنی به‌سرنویس یک گزینه‌ی اختیاری برای خودروهای سری ۹۱۱ Turbo S Exclusive ارائه می‌شود که بها چهار حلقه‌ی هنگام در اوایل سال آینده، ۱۵,۲۳۲ یورو (برابر ۱۷,۹۷۰ دلار با نرخ ارز کنونی) در آلمان خواهد بود.

 

 لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام