سایت جامع خودرو در ایران


» بزرگ‌ترین تکه‌ساز خودروی جهان، وارد ایران خواهد شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


گروه فرآوری قطعات خودروی عظام با همکاری دو شرکت مطرح بوش آلمان و والئو فرانسه، به فرآوری قطعات کلیدی و مهم خودرو در ایران خواهد پرداخت.

پس از برجام و امضای تفاهم‌نامه هسته‌ای میان ۶ قوت برتر جهانی و ایران در سال ۲۰۱۵، دولت ایران در حال هموار کردن راه جذب حداکثری سرمایه‌ بیگانه و برپایی فضایی پسندیده جهت ورود شرکت‌های معتبر بیگانه است. در پهنه خودرو نیز این قاعده دنبال می‌شود و بسیاری از خودروسازان معتبر جهانی به‌آرامی در حال ورود به بازار ۸۰ میلیونی خودروی ایران هستند.

به‌تازگی تازه ها رسیده است که شرکت بوش آلمان با همکاری شرکت فرانسوی والئو (‌Valeo) به‌زودی در ایران سرمایه‌گذاری خواهند کرد. این دو شرکت معتبر جهان در زمینه قطعات خودرو با همکاری سرمایه‌گذار درونی که شرکت صنعتی عظام خواهد بود، فرآوری قطعات مهم خودرو در ایران را تقویت خواهند کرد تا قطعات تولیدی در شرکت عظام، همگی تحت لیسانس بوش و والئو فرآوری و عرضه شود.

گروه تولیدی قطعات خودروی عظام، دربرگیرنده ۱۲ شرکت بزرگ تولیدی، تکاپو خود در پهنه خودرو را از سال ۱۳۷۲ آغاز کرده است. در چهره به توافق رسیدن این ۳ شرکت، گروه عظام توانا خواهد بود قطعات کلیدی خودروهای درونی را که بیش از ۳ میلیون تکه در سال برآورد زده می‌شود، فرآوری و تأمین کند.

عظام خودرو Ezam khodro

بوش به‌سرنویس بزرگ‌ترین تأمین‌کننده قطعات خودرو در جهان، به شرکت سازه‌پویش به‌سرنویس یکی از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی عظام کمک خواهد کرد تا سنسورهای اکسیژن، سوپاپ‌های برقی، ماشین ۹۸ گاز الکتریکی و یکتا مهار موتور سیکلت (ECU) را فرآوری کند.

این شرکت‌ها در حال گفتگو با یکدیگر هستند تا در چهره توافق پایانی، با تأسیس شرکت سرمایه‌گذاری مشترک جدید این دو تکه‌ساز ایرانی و آلمانی، در آینده‌ی نه‌چندان دور تکاپو خود را آغاز کنند.

بر بنیاد این توافق‌نامه، شرکت فرانسوی والئو نیز تجربیات و دانش فنی خود در زمینه فرآوری سیلندر برآفروختن و فناوری سیستم شارژ را به ایران منتقل خواهد کرد. همچنین این شرکت به گروه عظام کمک خواهد کرد تا بخشی از تولیدات خود را به‌سرنویس قطعات باکیفیت خودرو فرآوری کند و در بازارهای جهانی و جهت کاربرد در خودروهای شرکت‌های معتبر بیگانه به فروش برساند.

شرکت خوش‌نام و معتبر بوش آلمان جزو نخستین شرکت‌هایی بود که پس از برطرف شدن تحریم‌های میان‌المللی ایران، جهت ورود به کشورمان آشکارکردن گرایش کرد. هرچند تکه‌سازان برجسته دیگری نیز مانند گروه مکاپلاست فرانسه و کانتیننتال آلمان، هم‌اکنون در ایران مشغول به تکاپو هستند.

منبع FINANCIALTRIBUNEلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام