سایت جامع خودرو در ایران


» سمفونی جگوار اف تایپ SVR ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

سمفونی جگوار اف تایپ SVR

دسته بندی : تفریحی - سرگرمی ، جگوار ، جگوار F-Pace ، خودرو ، ویدئو کلیپ تاریخ : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶


جگوار اف تایپ SVR می‌تواند در ۳٫۵ ثانیه از سکون با شتاب ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد و سرانجامً نیز با شتاب ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد. در انتهای این خودرو یک اسپویلر بزرگ فیبر کربنی پیمان داده شده که تضمینی برای آئرودینامیک پرکار و چسبندگی دم به گذرگاه است. ترمزهای کربن سرامیکی این مدل هم با هزینه ۱۲ هزار دلاری قابل سفارش هستند که نزدیک به ۱۴ کیلوگرم از ترمزهای عادی دم سبک‌تر می‌باشند.


موتور سیکلت تقویت شده V-8 به حجم ۵٫۰ لیتر و مجهز به سوپرشارژر SVR توانا است ۵۷۵ اسب بخار نیرو و ۷۰۰ نیوتن متر گشتاور را در کمر بستن یک گیربکس ۸ سرعته خودکار پیمان دهد تا به هر چهار گوشه خودرو روانه شود.


در این میان شاید پروا خریداران در پیش درآمد چندان به سمت اگزوزهای تیتانیوم-آلومینیومی این مدل جلب نشود ولی با استارت و غرش موتور سیکلت، بی گمانً هیجان در اینجا نیز پدیدار می‌شود. مهندسان جگوار تلاش کرده‌اند تا یکی از بهترین صداهای اگزوز را برای این گربه وحشی خلق کنند.


بدین ترتیب جگوار با آمیختن دانش و هنر برای برجسته نمودن صدای ویژه این خودرو، گردآور‌ای از اسپیکرها، صفحات و میلیون‌ها دانه ریز را در سالنی بدون پژواک پیمان داده تا جلوه‌ای بصری از صدای خودرو را به نمایش بگذارد. همزمان با افزایش صدای اگزوز، دانه‌های ریز با تنوع و بسامد متناسب با صدا به پایکوبی و جهش در می‌آیند.


شاید این شیوه‌ای نغز برای تجسم و دیدن چیزی باشد که باید بشنویم و در همان سان این سمفونی هنری جگوار می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز باشد ولی درنهایت در ملاقات با اف تایپ SVR با صدای سره( sare ) و بدون کمک‌های بصری دم روبرو خواهید شد.

[دانلود ویدئو]لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام