سایت جامع خودرو در ایران


» لندکروزرهای فیس لیفت چگونه شماره گذاری شدند؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

لندکروزرهای فیس لیفت چگونه شماره گذاری شدند؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶کمپانی toyota ژاپن لندکروزر اتاق ۲۰۰ را در سال ۲۰۱۶ با فیس لیفت همراه کرد و مایه شد تا نما هنگام جذابتر و به روزتر به نظر آید. نما فیس لیفت لندکروزر به شکلی گیرا است که بسیاری اندیشه کردند، این خودرو محصولی جدید است و پلتفرم هنگام تغییر کرده است. ولی به راستی toyota یک فیس لیفت جزئی و گیرا را به بازار جهانی شناسایی کرده است و تا به امروز توانسته فروش خوبی را برای این شاسی بلند تمام عیار داشته باشد.

گیرایش این خودرو از یک طرف و ممنوعیت واردات هنگام به کشور مایه شده تا بسیاری از مرفهین جامعه به دنبال تهیه این خودرو در کشور باشند. ولی خرید این خودرو آنچنان آسان نیست و برخی برای داشتن هنگام ناچار شدند تا نسخه های گذرموقت هنگام را در تهران و برخی شهرها سوار شوند.
با این حال چند وقتی است که شماری لندکروز فیس لیفت در تهران آمدوشد می کنند و برخی شایعات را در فضای مجازی تقویت کرده اند. ولی چگونه شدنی است که لندکروزر فیس لیفت با ممنوعیت واردات این خودروها در تهران با پلاک ملی آمدوشد کنند؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که شماری از مالکان لندکروزرهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ با همکاری برخی تعمیرگاه های تخصصی، قطعات جدید بدنه این خودرو را از امارات خریده اند و نما خودرو خود را به مدل ۲۰۱۶ تغییر داده اند. از این موارد بسیار می توان در تهران تماشا کرد. یکی از تعمیرگاه های تخصصی toyota اعلام کرده است که با ۵۰ میلیون تومان، یک لندکروزر اتاق ۲۰۰ عادی به مدل ۲۰۱۶ تبدیل می کند. ولی بدیهی است که دستک هنگام خودرو همچنان با مدل استوک است و نمی توان مدل هنگام را تغییر داد. ولی مسئله اصلی اینجاست که نسخه های فیس لیفت شده در ایران به موتور سیکلت شش سیلندر و هشت سیلندر مجهز هستند که حجم موتور سیکلت کمتر از ۵ لیتر را دارند. ولی به گفته برخی منابع نسخه های جدید و حقیق این خودرو با مدل ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با مجوزهای ویژه وارد کشور شده اند که به پیشرانه ۵٫۷ لیتری lexus مجهزاند و با پلاک ملی قیمتی بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان را دارد. هنوز مشخص نیست که حضور این خودروها به چهره اندک با چه مجوزی انجام شده است و نمایشگاههایی که این خودرو را برای فروش گذاشته اند، آیا می توانند با پلاک ملی خودرو را به مشتری تحویل دهند یا خیر؟ روز گذشته نسخه پلاک شده این خودرو در خیابان های فرمانیه دیده شد که نشان می دهد، کمینه شماری از این خودروها به کشور آمده است.
لازم به ذکر است که به تازگی برخی نهادهای دولتی برای کاربرد کاری این خودرو را در نسخه کم آپشن دنده ای و شش سیلندر به بازار کشور آورده اند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام