سایت جامع خودرو در ایران


» BMW i3S شناسایی شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

BMW i3S شناسایی شد

دسته بندی : بی ام و ، بی ام و i3S ، تازه های خودرو ، خودرو تاریخ : سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶


بی‌ام‌و از نسخه‌ی اسپرت مدل i3 رونمایی کرد که با کد i3S شناخته خواهد شد.

از زمانی که بی‌ام‌و i3 در سال ۲۰۱۴ عرضه شده است، همیشه پیروان بی‌ام‌و چشم براه نسخه‌ی اسپرت این خودرو بوده‌اند. اگر بر پای بست نما، i3 را داوری کنید، احتمالاً چیزی جز یک خودروی برقی عادی در هنگام نخواهید دید؛ ولی رانندگی با i3 لذت‌بخش‌تر از هنگام است که اندیشه می‌کنید و به‌محض نشستن پشت فرمان، متوجه پتانسیل هنگام خواهید شد. به لطف وزن کم، گرانیگاه پایین، بدنه فیبر کربنی و پیشرانه‌ی برقی سرحال، رانندگی با i3 بسیار هیجان‌انگیز است. حالا اگر سیستم تعلیق اسپرت و قوت بیشتری به i3 اضافه کنید، بی‌ام‌و i3S به هستی می‌آید.

BMW i3S

مدل i3S دقیقا همان چیزی است که چشمداشت دارید: بی‌ام‌و i3 به‌اضافه‌ی قابلیت‌های اسپرت. البته اصلا با خودروهای بنزینی اسپرت قابل سنجش نیست. تنها نسبت به مدل استاندارد i3 کمی سرزنده‌تر شده است.

نما i3S در سنجش با فیس‌لیفت i3 تفاوت زیادی ندارد و تمام خطوط، شیارها و نشانه‌های فیس‌لیفت i3 را در بر دارد و تنها به رنگ سیاه آراسته شده‌ است. همین تضاد رنگی ایجادشده، نما خشن‌تر و اسپرت به i3S می‌بخشد. البته دور به نظر می‌رسد که i3 با کیت بدنه اختصاصی و اسپرت، خیلی گیرا شود.

باره مهمی که در نما i3S به چشم می‌آید، بیشتر شدن ۴۰ میلی‌متری فاصله دو چرخ است که هم نما گیرا‌تری به i3S داده و هم عملکرد بهتری به ارمغان آورده است. افزون بر این، گلگیرهای برجسته‌تر و کاهش بلندی ۱۰ میلی‌متری نیز در نما اسپرت i3S نقش دارند.

رینگ‌های آلیاژی ۲۰ اینچی نما جدی‌تری به i3S داده‌اند که البته در رنگ سیاه زغالی و ترکیب دو رنگ نیز بدون هزینه اضافه، در دسترس هستند. علاوه بر اینکه رینگ‌های جدید از رینگ‌های ۱۹ اینچی i3 بزرگ‌تر هستند، پهن‌تر هم هستند که طبیعتاً با هستی لاستیک‌های پهن‌تر، چسبندگی بیشتری هم به همراه دارند. با به دیده داشتن فاصله بیشتر میان دو چرخ و لاستیک‌های پهن‌تر، باید حتی هندلینگ بهتری هم نسبت به مدل استاندارد از i3S چشمداشت داشته باشیم.

BMW i3S

با هستی سیستم تعلیق جدید، قوت بیشتری در i3S نیاز است. پیشرانه برقی جدید با قوت ۱۸۴ اسب بخار و گشتاور ۲۷۰ نیوتن‌متر، i3S را در ۶.۸ ثانیه با شتاب ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رساند که کم وبیش ۰.۵ ثانیه از مدل استاندارد تند‌تر است؛ پس ۱۴ اسب بخار قوت و ۲۰ نیوتن‌متر گشتاور اضافه‌شده، به راستی در عملکرد i3S تأثیرگذار بوده است، به‌طوری‌که در نبرد با فولکس واگن‌واگن گلف، حرفی برای گفتن خواهد داشت.

به‌جز نما اسپرت، سیستم تعلیق، رینگ‌های جدید و قوت بیشتر، بی‌ام‌و i3S همانند فیس‌لیفت i3 است. می‌توان گفت که بی‌ام‌و i3S، با حفظ کارایی i3، عملکرد بهتر و نما جدید اسپرت، خودروهای برقی را گیرا‌تر نشان می‌دهد.

[ad_2]

لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام