سایت جامع خودرو در ایران


» اصلاح شرایط خدمات پس‌ از فروش خودروهای وارداتی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

اصلاح شرایط خدمات پس‌ از فروش خودروهای وارداتی

دسته بندی : خودرو تاریخ : یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶


اصلاح شرایط خدمات پس‌ از فروش خودروهای وارداتی
دستیار بازرسی بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان پشتیبانی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از اصلاح شرایط کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی تازه ها داد.
وحید منایی، با اشاره به عملکرد سازمان پشتیبانی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان درباره اصلاح کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی اظهار کرد: در راستای بازرسی بر حسن اجرای مفاد آیین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب هیأت وزیران و ابلاغیه وزارت صنعت، معدن و بازرگانی و برای تطبیق روش ارائه خدمات پس از فروش بدست شرکتهای عرضه کننده خودرو با مفاد مندرج در آیین نامه یادشده، این سازمان اقدام به بررسی تعهدات ارائه خدمات پس از فروش (گارانتی و وارانتی) مندرج در کارتهای ضمانت صادره شرکتهای تولیدکننده و واردکننده خودرو کرد.
به گزارش ایسنا، وی در پیوستگی افزود: در این وابستگی کارت دوره ضمانت نمایندگان رسمی دو برند وارداتی که در سال ۱۳۹۵ بهره ۱۷ درصدی در بازار مصرف خودروهای وارداتی داشته‌اند، باره بررسی پیمان گرفته و پس از استوار کردن مغایرتها، اصلاح شد.
بنا به اعلام دستیار بازرسی بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان پشتیبانی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مهمترین اصلاحاتی که در کارتهای گارانتی خودروهای وارداتی لحاظ شده، به شرح زیر است:
۱- مواردی که تحت پوشش گارانتی پیمان نمی گیرد، اصلاح و مشخص شد که انجام هرگونه عملیات تعمیراتی، جایگزینی روغن موتور سیکلت، جایگزینی روغن گیربکس یا سرویس های دوره ای بیرون از عاملیت های مجاز شرکت منجر به بیرون شدن قطعات و گردآور های پیوسته از ضمانت می شود. در حالیکه که پیش از اصلاح در کارت گارانتی اولیه، انجام تعمیرات و جایگزینی روغن بیرون از عاملیت های مجاز منجر به بیرون شدن همه خودرو از گارانتی سرنویس شده بود.
۲- متن درج شده در صفحه نخست کارت گارانتی با سرنویس داوری در باره گارانتی ( در چهره کشمکش) که مغایر با ضوابط جاری بود اصلاح شد.
۳- تغییر، جایگزینی و یا تعمیرات ناصحیح، دستکاری و نصب نامناسب منجر به بیرون شدن قطعات و گردآور‌های پیوسته از ضمانت می شود. در حالیکه پیش از اصلاح در کارت گارانتی اولیه اعمال تعمیرات ناصحیح و … منجر به بیرون شدن همه خودرو از گارانتی سرنویس شده بود.
۴- نصب هرگونه وسیله، تکه یا متعلقات اضافی که بدست شرکت تأمین نشده باشد منجر به بیرون شدن قطعات و اجزاء و موارد پیوسته از ضمانت می شود در حالیکه پیش از اصلاح درکارت گارانتی اولیه نصب هرگونه تکه یا متعلقات اضافی و … منجر به بیرون شدن همه خودرو از گارانتی سرنویس شده بود.
۵- گارانتی قطعاتی همانند تایر خودرو، باتری، لامپ، صفحه کلاچ، تیغه برف پاک کن و … مطابق نظامات آیین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان خودرو برابر نیم یا نیمه مدت زمان کمینه دوره ضمانت (یک سال یا ۲۰،۰۰۰ کیلومتر) تعیین شده است در حالیکه پیش از اصلاح این قطعات به انگیزه مصرفی بودن فاقد گارانتی بودند.
منایی با بیان اینکه جستار به نمایندگان رسمی برندهای مدنظر اعلام شده است، اظهار کرد: شرکت‌های یادشده نسبت به اصلاح موارد مندرج در کارت گارانتی پیشین و چاپ کارتهای گارانتی جدید با رعایت شرایط مندرج در آیین نامه اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان خودرو اقدام کردند.
این مقام مسئول پیوستگی داد: در همین زمینه پیاده سازی و اجرای اصلاحات باره نظر در سیستم خدمات پس از فروش شرکتهای واردکننده یاد شده باره پیگیری و اقدام تکمیلی پیمان گرفت.
وی خاطرنشان کرد: انجام فرآیند یادشده جهت همگی عرضه کنندگان خودرو اعم از تولیدکنندگان خودروی درونی و نمایندگی های رسمی واردات خودرو با هدف اجرای کامل قوانین، پیش گیری از وقوع شکایات پیوسته و بالارفتن میزان رضایتمندی مشتریان در دستور کار این سازمان پیمان داشته و تحت پیگیری است.
منایی با بیان این که بازرسی همگانی بر اجرای قوانین می‌تواند در بهبود چگونگی کمک کند از مردم خواست با آگاهی از شرایط و تعهدات کارت های گارانتی، چنانچه با اقدامی برخلاف این ضوابط و آیین‌نامه اصلاحی قانون پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب هیأت وزیران روبرو شدند جستار را از راه شماره تلفن ۱۲۴ به سازمان پشتیبانی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان آگاهی دهند تا اقدام قانونی لازم انجام شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام