سایت جامع خودرو در ایران


» تکاپو تاکسی‌ اینترنتی در بندرعباس ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

تکاپو تاکسی‌ اینترنتی در بندرعباس

دسته بندی : آخرین اخبار ، تاکسی‌ اینترنتی ، خودرو تاریخ : دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶


به گزارش تازه ها خودرو ،حسین اخلاقی در گفت‌وگو با ایسنا،  بابیان اینکه باید از گنجایش فناوری و IT‌های روز در صنعت تاکسیرانی بهره ببریم، تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی و ساماندهی پسندیده به این گستره ورود کنیم زیرا نباید از این گنجایش سو کاربرد‌شده و مایه لطمه به فعالین این گستره شویم.

وی با اشاره به اینکه به کارگیری فضای اینترنتی و نرم‌افزارهای تلفن همراه در بخش سرویس‌دهی تاکسی نیز هم فرصت است هم ترسانیدن، اظهار کرد: اگر با برنامه‌ریزی و کار بنیادی پیش برویم به‌طور حتم به‌سرنویس فرصت باره ملاک پیمان می‌گیرد ولی اگر بدون هیچ برنامه‌ای وارد دم شویم با تهدیدهای زیادی روبرو می‌شویم.

اخلاقی بابیان اینکه منعی برای تکاپو تاکسی‌های اینترنتی هستی ندارد، خاطرنشان کرد: باید ساختاری سامانه‌مند تعریف و بر پای بست دم شرکت‌های داوطلب نیز اقدام و در گذرگاه و روال قانونی مجوزات لازم را کسب و سپس تکاپو کنند.

عضو هیئت‌مدیره اتحادیه تاکسیرانی کشور با اشاره به اینکه در حال آماده ۳ شرکت تاکسی اینترنتی در شهر بندرعباس پرکار است، اضافه کرد: این شرکت‌ها با نام‌های “سی تپ”، “تاچ سی” و “هرمز ران” کامیاب به گرفتن مجوزهای لازم از سازمان تاکسیرانی شهر بندرعباس شده‌اند.

وی بابیان اینکه دیگر شرکت‌های اینترنتی که در این زمینه در حال عضوگیری و تکاپو هستند، غیرقانونی بوده و حق پیگیری قانونی برای سازمان تاکسیرانی با دم‌ها نگاهداشته است، اضافه کرد: هرگونه سوءاستفاده احتمالی و یا به کارگیری رانندگان غیرمجاز و فاقد شایستگی در شرکت‌های تاکسی اینترنتی غیرمجاز بر دوش همان شرکت‌ها و یا کسان است.

اخلاقی با اشاره به اینکه کلیه رانندگان مورداستفاده در شرکت‌های تاکسی اینترنتی مجاز با تشکیل پرونده و طی مراحل قانونی استوار کردن شایستگی در سازمان تاکسیرانی پروانه تکاپو یافته‌اند، سرنویس کرد: این در حالی است که شرکت‌های تاکسی اینترنتی غیرمجاز اساساً اقدامی در این زمینه نداشته و مراحل قانونی در این زمینه را نیز طی نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: در شهرهای تهران، مشهد و اسپاهان نیز همین سازوکار برای استوار کردن هویت رانندگان به‌منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده بردباری کاربرد‌شده و ما از شرکت‌های تاکسی اینترنتی مجاز در شهر بندرعباس نیز خواسته‌ایم که بخشی از نیازهای خود را از تاکسی‌های موجود در این شهر تأمین کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس به شرکت‌های تاکسی اینترنتی تأکید کرده‌ایم که از رانندگان تاکسیرانی و مسافربران شخصی دارای پروانه سازمان تاکسیرانی کاربرد شود، افزود: از شرکت‌های دارای پروانه تنها ۱۰ درصد بها راستین پول پروانه دریافت کرده‌ایم.Joe Sixpack

click my face for more

درباره نویسنده : ندا سخایی

تماشا تمام پست های ندا سخایی

ندا سخایی ۳۲۵۰ نوشته در تازه ها خودرو دارد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.مطالب محبوب
اینستاگرام