سایت جامع خودرو در ایران


» دو سال دوگانگی‌نظر بر سر اعطای گواهینامه، بدون سربازی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


نشست ها نمایندگان انجمن با ستاد همه نیروهای مسلح دوباره از سر گرفته می‌شود

یک نماینده انجمن می‌گوید: این قانون باید اجرا شود و ستاد همه نیروهای مسلح باید به قوانین تمکین کند و رئیس انجمن، وزیر کشور و وزیر پدافند هم پیگیر حل این دشوار باشند.

به گزارش تازه ها خودرو ، دو سال از معوق ماندن قانون مصوب دریافت گواهینامه بدون تعیین تکلیف سربازی بدست انجمن می‌گذرد و با هستی اینکه برخی نمایندگان بر این باورند که این قانون باید اجرا شود، ولی ستاد همه نیروهای مسلح بر سر مخالفت خود با این قانون ایستاده و شهربانی راهور به‌سرنویس زیر‌گردآور این ستاد می‌گوید تابع دستور هنگام است.

در تازه‌ترین واکنش‌ها، ولی ستاد همه نیروهای مسلح باز هم مخالفت قاطع خود را با این قانون اعلام کرده است. چند روز پیش حسن نوروزی، رئیس فراکسیون ایثارگران انجمن گفته بود: «مسئولان ستاد همه نیروهای مسلح بر این باورند که با این اقدام کسان خدمت سربازی نمی‌روند، بر همین بنیاد با اجرای هنگام مخالفت کرده‌اند و بهتر است ستاد همه و ناجا در مواردی که با دشوار روبه‌رو هستند، با ارائه لایحه یا درخواست استفساریه درصدد حل دشوار برآیند.»

راهور تابع ستاد
یک مقام شهربانی راهور در گفت‌وگو با «دنیای خودرو» می‌گوید: «نیروی انتظامی در دودمان مراتب نیروهای مسلح پیمان دارد. بنابراین اجرایی شدن قانون دریافت گواهینامه رانندگی بدون گرفتن پایان خدمت وابسته به دستور و تایید ستاد همه نیروهای مسلح است و هر زمان که ستاد این قانون را ابلاغ کند، شهربانی بدون پایان خدمت، گواهینامه برای این کسان صادر خواهد کرد.»

وی در پیوستگی پافشاری می‌کند: «تعارض این قانون بارها از سوی شهربانی اعلام شده و بهتر است هر‌چه زودتر این جستار تعیین تکلیف شود تا مردم هم از سردرگمی دربیایند.»

در این باره محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی انجمن به «دنیای خودرو» می‌گوید: «این قانون از نظر انجمن ابهامی ندارد و باید اجرایی شود. ولی اگر شهربانی این قانون را مبهم می‌داند، هنگام را منعکس کند تا اگر نیاز است در انجمن استفساریه‌ای مطرح و این دشوار حل شود.»

این نماینده انجمن بر این باور است که قانون به هر نحوی باید اجرا شود و ستاد همه نیروهای مسلح باید به قوانین تمکین کند و هیچ‌گونه توجیهی پذیرفتنی نیست که این ستاد روبرو قانون پایداری کند و گیر اجرایی شدن هنگام باشد.

وی در پیوستگی درخواست می‌کند علاوه بر پیگیری این جستار بدست رئیس انجمن، وزیر کشور و وزیر پدافند هم پیگیر این دشوار باشند و توضیحات لازم را ارائه دهند.

پورمختار با بیان اینکه پیمان است انجمن پس از تعطیلات به‌طور ویژه پیگیر این جستار باشد، روشنگری می‌دهد: «اجرای این قانون به زیان شخص یا نهاد خاصی نیست و بدست شورای نگهبان هم تایید شده است و دشوار خاصی برپایی نمی‌کند و با اجرایی شدن هنگام بسیاری از دشواری ها در زمینه برخورد‌ها و بیمه خودرو برای افرادی که بدون گواهینامه رانندگی می‌کنند، بر طرف خواهد شد.»

……..

تازه ها پیوسته : قانون گواهینامه بدون کارت پایان خدمت در محاق
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام